FTC nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. USA próbują zablokować przejęcie Activision Blizzard

FTC nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. USA próbują zablokować przejęcie Activision Blizzard

Wydawać by się mogło, że po częściowej kapitulacji brytyjskiego organu ds. rynku Microsoft może bez problemu finalizować kupno Activision Blizzard. Nic bardziej mylnego, ponieważ przed szereg wychyla się Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych, która ponownie próbuje zablokować przejęcie.

FTC podejmuje jeszcze jedną próbę zablokowania przejęcia Activision Blizzard z Microsoftem

Batalia sądowa FTC z Microsoftem i Activision Blizzard dostarczyła nam ciekawych informacji nie tylko o tej dwójce gigantów z branży gier, ale także innych firmach. Federalna Komisja Handlu USA przegrała w sądzie z producentem Xboxów i wydawało się, że fuzja została zaakceptowana na rynku amerykańskim. Nic bardziej mylnego, bo FTC podejmuje następną próbę zablokowania całego przedsięwzięcia. Działania zostały już podjęcie, o czym poinformowała samo FTC. W wydanym komunikacie FTC stwierdza, iż interes publiczny gwarantuje, że Komisja będzie kontynuować proces orzekający w sprawie transakcji. Umożliwia to stronie ugodę lub zakwestionowanie zarzutów.

Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych w dalszym ciągu próbuje zablokować przejęcie Microsoftu z Activision Blizzard.

FTC nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. USA próbują zablokować przejęcie Activision Blizzard

Jeżeli zakwestionują sprawę, rozpatrywana jest ona przed sędzią prawa administracyjnego w nowym postępowaniu. „FTC w dalszym ciągu uważa, że ta umowa stanowi zagrożenie dla konkurencji” – powiedziała rzeczniczka FTC Victoria Graham. Dodała, że Federalna Komisja Handlu umieszcza tę kwestię w kalendarzu Komisji, ale „obecnie skupia się na federalnym procesie odwoławczym”.

Moment podjęcia decyzji prawdopodobnie będzie irytujący dla Microsoftu. W zeszłym tygodniu brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA), który wcześniej blokował transakcję, wydał wstępną zgodę. Korporacja z Redmond rozwiała obawy organu regulacyjnego, przenosząc prawa do przesyłania strumieniowego w chmurze wszystkich obecnych i nowych gier Activision Blizzard na komputery PC oraz konsole, które zostaną wydane w ciągu najbliższych 15 lat, na firmę Ubisoft.

W lipcu Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Północnego Okręgu Kalifornii odrzucił wniosek uznając, iż FTC nie przedstawiła dowodów na to, że przejęcie zaszkodzi konkurencji na rynku gier hazardowych. FTC zwróciła się do Dziewiątego Okręgowego Sądu Apelacyjnego o ponowne rozpatrzenie tej decyzji, aczkolwiek wycofała później swoją skargę i obecnie ją przywróciła.

Chociaż Federalna Komisja Handlu próbuje nie dopuścić do połączenia się Microsoftu z Activision Blizzard to podobno mało prawdopodobne, by amerykański organ zdołał osiągnąć cel, a już z pewnością do 18 października, kiedy to umowa ma wejść w życie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: FTC nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. USA próbują zablokować przejęcie Activision Blizzard

 0