FTC wezwało Sony, Microsoft i Nintendo do zmiany polityki gwarancyjnej

FTC wezwało Sony, Microsoft i Nintendo do zmiany polityki gwarancyjnej

Federalna komisja ds. Handlu poinformowała, że wraz z początkiem kwietnia wezwała grupę wiodących producentów do zmiany zasad udzielania gwarancji na sprzedawane produkty.

Sony, Microsoft i Nintendo, to trzy głównie firmy, które otrzymały oficjalne ostrzeżenia dotyczące nielegalnej polityki gwarancyjnej. Oprócz nich na celowniku znaleźli się także: ASUS, HTC oraz Hyundai. Wraz z początkiem kwietnia FTC rozesłało listy do wymienionych korporacji stwierdzając, że unieważnianie gwarancji w przypadku zdjęcia naklejki ostrzegawczej obecnej na sprzęcie jest nielegalne. Jedna z klauzul Ustawy Magnuson-Moss pochodzącej z 1975 roku mówi wyraźnie, że klienci nie są zmuszani do korzystania wyłącznie z autoryzowanych punktów naprawczych lub stosowania oryginalnych części zamiennych. Obejmuje to także wspomniane nalepki umieszczane na urządzeniach.

Według Federalnej Komisji ds. Handlu umieszczanie przez producentów urządzeń specjalnych naklejek ostrzegających przed utratą gwarancji w przypadku ich zdjęcia jest nielegalne 

Jak zaznaczyła przedstawicielka komisji, przyjrzeli się oni bardzo dokładnie regulaminom sporządzonym przez wymienione korporacje i jeśli nie zostaną naniesione wymagane poprawki, to FTC podejmie dalsze kroki prawne. Z całą pewnością jest to jak najbardziej słuszny krok przedstawicieli amerykańskiej władzy, ponieważ wielu producentów uniemożliwia klientom naprawę urządzeń nawet we własnym zakresie. Miejmy nadzieję, że zarówno Sony, Microsoft, Nintendo, jak i pozostałe firmy zmienią nieco swoje zasady, wychodząc frontem do konsumenta. Notabene liderem w tępieniu mniejszych serwisów jest Apple, które zdecydowało się niedawno pozwać właściciela takowego biznesu, aczkolwiek przegrało z wielkim kretesem. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: FTC wezwało Sony, Microsoft i Nintendo do zmiany polityki gwarancyjnej

 0