G-Master G3266HS - pierwszy gamingowy monitor iiyama z zakrzywionym ekranem

G-Master G3266HS - pierwszy gamingowy monitor iiyama z zakrzywionym ekranem

Japońska firma iiyama rozszerzyła właśnie swoją ofertę o nowy gamingowy monitor z serii Gold Phoenix. Nie dosyć, że jest to największy z dotychczasowych modeli z tej serii, to jeszcze mamy do czynienia z pierwszym zakrzywionym monitorem dla graczy od tego producenta.

G-Master G3266HS-B1 wyposażono w 32-calowy panel VA o promieniu krzywizny wynoszącym 1800R. Jego rozdzielczość jest jednak rozczarowująca, ponieważ jest to standardowe Full HD, czyli zaledwie 1920 x 1080 pikseli, co przy tak dużej przekątnej przekłada się na słabe zagęszczenie pikseli na cal. Producent zapewnia jednak, że zarówno rozmiar, jak i zakrzywienie wyświetlacza, które inspirowane jest kształtem ludzkiego oka, gwarantuje uczucie naturalności podczas patrzenia na ekran, potęgując naszą immersję. Poza tym, zastosowany rodzaj matrycy zapewnia szerokie kąty widzenia (178° zarówno w pionie, jak i poziomie), głęboką czerń i dobre odwzorowanie kolorów. Czas reakcji plamki to 3 ms, kontrast statyczny wynosi 3000:1, a maksymalna jasność 300 nitów.

G-Master G3266HS-B1 może okazać się ciekawym sprzętem dla osób, które poszukują dużego monitora z wysoką częstotliwością odświeżania

Nie powinniśmy także narzekać na płynność w czasie rozgrywki, ponieważ monitor oferuje częstotliwość odświeżania 144 Hz oraz wsparcie dla technologii AMD FreeSync, która synchronizuje klatki generowane przez GPU z odświeżaniem monitora, co niweluje przycięcia oraz efekt rwania obrazu. Przydatnym dodatkiem jest również funkcja OverDrive, która eliminuje nieostrości podczas wyświetlania szczególnie dynamicznych obrazów (użytkownik może sam zdecydować, czy ma być ona aktywna). Funkcja redukcji niebieskiego (najbardziej szkodliwego) światła dba zaś o zdrowy wzrok użytkownika. G-Master G3266HS oferuje komplet wejść: VGA, DVI, HDMI oraz DisplayPort. Panel ma również wbudowane głośniki oraz specjalny uchwyt z tyłu obudowy, umożliwiający umieszczenie na nim słuchawek. Cenę monitora ustalono na 1 900 PLN.

Pokaż / Dodaj komentarze do: G-Master G3266HS - pierwszy gamingowy monitor iiyama z zakrzywionym ekranem

 0