G.Skill prezentuje najszybsze pamięci DDR4 - Trident Z RGB 4700 MHz

G.Skill prezentuje najszybsze pamięci DDR4 - Trident Z RGB 4700 MHz

Kiedy G.Skill bije kolejny rekord ekstremalnych prędkości dla jego pamięci DDR, przeważnie dzieje się to kosztem jego popisowego podświetlenia RGB. Tym razem jednak tajwański producent przełamał ten schemat i jego nowy zestaw DDR4 jest nie tylko najszybszy na świecie, ale i podświetlany.

G.Skill regularnie sięga po tytuł najszybszych modułów pamięci DDR4 i praktycznie od 2016 roku firma ta króluje także w zakresie najwyżej taktowanych pamięci z podświetleniem RGB.  Tym razem jednak ich najnowszy produkt zgarnia dwa tytuły za jednym razem, czyli zarówno najszybszych pamięci DDR4, jak i najszybszych podświetlanych zestawów pamięci. Trident Z RGB pracujący z prędkością 4700 MHz, podobnie jak zestaw z września ubiegłego roku, który osiągał 4600 MHz, obejmuje dwa moduły o łącznej pojemności 16 GB (2x 8 GB) i bazuje na uznanych i wysokowydajnych kościach DDR4 B-die od Samsunga. Producent chwali się tu poprawionymi opóźnieniami wynoszącymi CL19-19-19-39, co wymagało efektywniejszego napięcia na poziomie 1,45 V.

By pełni wykorzystać możliwości nowych pamięci, potrzebować będziemy nowej i high-endowej platformy

Warto dodać, że o ile poprzednik wymagał od nas płyty głównej z chipsetem Intela X299, tak nowy zestaw działać będzie bez problemu na płytach z układem logiki Intel Z370, co potwierdzają testy producenta przeprowadzone na modelu MSI Z370I GAMING PRO CARBON AC z procesorem Intel Core i7-8700K. Poza tym, seria Trident Z RGB zachowała oczywiście wsparcie dla XMP 2.0, a odpowiednie ustawienia są zapisane w podstawowym profilu. Twórcy zapewniają także, że pomimo bardzo wysokiej bazowej częstotliwości taktowania, ich nowe pamięci z łatwością jeszcze podkręcimy. Na premierę tych pamięci przyjdzie nam jednak trochę poczekać, ponieważ ta spodziewana jest w drugim kwartale bieżącego roku. Cena pozostaje nieznana.   

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: G.Skill prezentuje najszybsze pamięci DDR4 - Trident Z RGB 4700 MHz

 0