Gab - wolnościowa platforma zbanowana przez przeglądarki i Visę

Gab - wolnościowa platforma zbanowana przez przeglądarki i Visę

Firma zajmująca się prowadzeniem platformy wolnościowej (skupiającej głównie środowiska prawicowe), Gab, ogłosiła, że ​​znalazła się na czarnej liście Visa za "propagowanie mowy nienawiści". "Gab nie robi czegoś takiego" - odpowiedział Andrew Torba, CEO portalu. "To tak, jakby powiedzieć, że Google "propaguje mowę nienawiści ", ponieważ można wyszukiwać obelgi rasowe w ich wyszukiwarkach i uzyskiwać wyniki. Gab to neutralna platforma technologiczna. Przestrzegamy prawa, mamy doskonałe relacje z organami ścigania i mamy przejrzysty zestaw wytycznych dla społeczności, które szczegółowo określają, co jest dozwolone na naszej stronie, a co nie". 

Gab to popularna wśród sympatyzujących z prawicą platforma społecznośniowa, która chwali się brakiem cenzury i brakiem ograniczeń w wolności słowa. Platforma od samego początku swojego istnienia boryka się z wieloma problemami.

Gab dodaje, że został gwałtownie zbanowany przez dwa oddzielne banki ubezpieczeniowe w czerwcu, bez żadnej przyczyny, rzekomo z "powodów związanych z ryzykiem" i zauważył, że był atakowany na poziomie przetwarzania płatności przez cały miesiąc. "Te banki nie mają problemu z przetwarzaniem płatności stron pornograficznych, które są przepełnione wykorzystywaniem dzieci, handlu ludźmi itp." - napisał Torba. "Nie mają problemu z przetwarzaniem płatności za konopie indyjskie, co jest nadal nielegalne na poziomie federalnym. Nie mają problemów z przetwarzaniem płatności za witryny hazardowe". Gab stracił zdolność przetwarzania kart kredytowych i może teraz akceptować płatności wyłącznie za pomocą kryptopwalut i przekazów pocztowych.

W zeszłym roku Apple przyznało, że aplikacja Gab Dissenter na iOS, mobilna wersja przeglądarki Gab, nie naruszyła żadnych warunków App Store, ale i tak ją  wyrzucono ze sklepu, ponieważ inne produkty Gab spoza App Store zawierały "zniesławiające i nieprzyjemne treści". Google również wyrzuciło aplikację Gab ze sklepu Google Play w zeszłym roku, ponieważ zawierała "treści generowane przez użytkowników, co do których jest wiele zastrzeżeń". Rozszerzenie Gab Dissenter zostało również zablokowane przez Google Chrome Web Store i galerię rozszerzeń Firefox również z powodu treści generowanych przez użytkowników. W ubiegłym tygodniu popularny konserwatywny serwis informacyjny Zero Hedge został usunięty z programu reklam Google za sekcję komentarzy, a wcześniej witryna ogłosiła, że ​​została również zablokowana w systemie PayPal. Innemu kojarzonemu z prawicą serwisowi informacyjnemu, The Federalist, podobnie grożono wyrzuceniem z Google Ads, również z powodu sekcji komentarzy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gab - wolnościowa platforma zbanowana przez przeglądarki i Visę

 0