Gainward GTX 1080 - przegląd wszystkich modeli

Gainward GTX 1080 - przegląd wszystkich modeli

Skoro mamy debiut nowej serii akceleratorów Nvidii, nie mogło zabraknąć Gainwarda, a więc producenta wyspecjalizowanego w produkcji kart z chipami Zielonych. Chiński producent postąpił dość nietypowo, bowiem zaprezentował tylko jeden system chłodzenia, za to ów cooler trafi na laminaty aż trzech konstrukcji. Począwszy od tej najskromniejszej, są to kolejno: GTX 1080 Phoenix, GTX 1080 Phoenix GS praz GTX 1080 Phoenix GLH. Jak nietrudno się domyślić, wszystkie modele różnią się tylko taktowaniem. Wszystkie pozostałe cechy, tj. podświetlenie LED reagujące na zmiany temperatur oraz dual BIOS, pozostają niezmienne.

Chiński producent postąpił dość nietypowo, bowiem zaprezentował tylko jeden system chłodzenia, za to ów cooler trafi na laminaty aż trzech konstrukcji.

Najwolniejszy model trafi na rynek z taktowaniami sugerowanymi przez Nvidię, czyli 1607 MHz dla stanu bazowego i 1733 MHz w trybie Boost. Uplasowany szczebel wyżej, GS ma zaoferować zegar bazowy na poziomie 1708 MHz, wzrastający aż do progu 1847 MHz. Prognozowane taktowania najszybszego wariantu, GLH, nie trafiły jeszcze do wiadomości publicznej. Dzięki wyraźnym zdjęciom, wiemy natomiast sporo na temat samego schładzacza. Konstrukcja bazuje na ulokowanych wzdłużnie, niklowanych rurkach cieplnych, które dzięki technice bezpośredniego kontaktu, stykają się ze rdzeniem Pascal GP104-400. Na fotografiach widać też parę wentylatorów, najprawdopodobniej 100-milimetrowych.

Podobnie jak rywale, Gainward nie chwali się ani cenami, ani datą wejścia na rynek swoich kart. Tym samym wszystkim zainteresowanym pozostaje tylko cierpliwe oczekiwanie na dalsze informacje.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gainward GTX 1080 - przegląd wszystkich modeli

 0