Gainward prezentuje kolejne warianty GTX 1070 Ti

Gainward prezentuje kolejne warianty GTX 1070 Ti

W ostatnim czasie sieć wypełniona jest zapowiedziami testów, kolejnymi prezentacjami, unboxingami i tym podobnymi najnowszego dzieła Nvidia. Wiele firm partnerskich zapowiedziało już swoje autorskie wersje tej karty, teraz przyszła pora na Gainwarda.

Gainward jest cenionym przez wielu graczy producentem kart graficznych. Ich niereferencyjne wersje produktów Nvidia (kiedyś również AMD) były nie tylko wyjątkowo wydajne, ale także bardzo podatne na podkręcanie, dzięki czemu zdobyły rzeszę fanów wśród entuzjastów overclockingu. Myślę, że w przypadku ich najnowszych dzieł będzie podobnie. Na początek Gainward GeForce GTX 1070 Ti, 8 GB karta graficzna z częstotliwością taktowania wynoszącą 1607 MHz bazowo i 1683 MHz w trybie Boost. Częstotliwość taktowania jej pamięci wynosić będzie 4 GHz, a jej przepustowość 256 GB/sek. Wyposażona w trzy porty DisplayPort, jedno HDMI i jedno DVI-D umożliwiające nam bezproblemowe oglądanie obrazu nawet w rozdzielczości 4096x2160 (2560x1600 w przypadku DVI-D). Co więcej, autorska wersja Gainwarda robi pozytywne wrażenie nie tylko parametrami, ale także stylowym wyglądem.

Plotki dotyczące blokady zegarów w autorskich wersjach kart Nvidii znów zostają potwierdzone


Karta ta wyposażona jest w dwa wentylatory, a jej wymiary to 252 milimetry długości i 112 milimetry szerokości. Zasilana będzie przez dodatkowe złącze 8-pinowe. Kolejną autorską wersją 1070 Ti zapowiedzianą przez Gainwarda jest Phoenix. Jej bazowa częstotliwość taktowania wynosić będzie 1607 MHz (1683 w trybie Boost), co jest kolejnym dowodem na to, że zegary w autorskich wersjach karty Nvidii zostały zablokowane. Podobnie jak jej poprzedniczka posiadać będzie trzy porty DisplayPort, jeden HDMI oraz jeden DVI-D, jednak ma być zasilana nie przez łącze 8-pinowe, a 8+6-pinowe. Ponadto jej rozmiar ma różnić się od rozmiaru poprzedniczki (285 milimetry długości i 133 milimetry szerokości.) i zajmie nam aż 3 miejsca na płycie głównej. Za chłodzenie odpowiadać będą dwa wentylatory, dwa radiatory oraz kilka miedzianych rurek cieplnych. Zapowiedziano również obecność dwóch BIOS-ów.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gainward prezentuje kolejne warianty GTX 1070 Ti

 0