Galaxy A7 - pierwszy smartfon Samsunga z 3 aparatami oficjalnie pokazany

Galaxy A7 - pierwszy smartfon Samsunga z 3 aparatami oficjalnie pokazany

Długo zapowiadany pierwszy smartfon Samsunga z 3 tylnymi aparatami wreszcie został oficjalnie zaprezentowany. Galaxy A7, bo to o nim mowa, jest pierwszym przedstawicielem popularnej linii klasy średniej, który posiada taką konfigurację. Całkiem możliwe, że jest to przedsmak tego, co zobaczymy w Galaxy S10. Pogłoski mówią, że kolejny "S" będzie posiadał główny aparat oraz dodatkowy z szerokim kątem i teleobiektyw. Samsung A7 oferuje zaś 8MP sensor z szerokokątnym obiektywem oraz dodatkowy 5 MP zbierający informacje o głębi. Główny 24 MP sensor ze światłem f/1,7 automatycznie łączy dane z czterech sąsiadujących pikseli, co pozwala na otrzymanie wyższych detali i jakości kolorów. Pozwala to również na robienie wyraźniejszych zdjęć w kiepskich warunkach oświetleniowych. Niemal identyczne rozwiązanie wykorzystał Huawei w swoim flagowcu  P20 Pro. 

Galaxy A7 daje nam przedsmak tego co zobaczymy w Galaxy S10

Główny sensor w połączeniu z 5 MP aparatem ma pozwalać na uzyskanie zdjęć z tak pożądanym przez wszystkich bokehem, a oprogramowanie umożliwiać manipulowanie głębią ostrości po zrobieniu zdjęcia. Dodatkowy 8 MP aparat nosi nazwę Ultra Wide Lens i oferuje pole widzenia o szerokości 120 stopni. Szeroki kąt oferuje znaczne poszerzenie możliwości fotografowania, co już wcześniej mogli poznać użytkownicy smartfonów LG choćby z serii G. Dodatkowo idąc z duchem czasu, producent zdecydował się na wprowadzenie sztucznej inteligencji do urządzenia. Oparta o uczenie maszynowe funkcja Scene Optimizer reguluje nasycenie kolorów, jasność oraz kontrast zależnie od wykrytej sceny. Urządzenie wykonano z modnego obecnie szkła i dostępne będą 4 wersje kolorystyczne: niebieska, czarna, złota i różowa. Całość zamyka się w wymiarach 159,8 x 76,8 x 7,5 mm, co sprawia że jest to dość duży smartfon, a jego waga 168 g, również nie należy do najmniejszych.

Galaxy A7 oferuje 6 calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1080 x 2220 z proporcjami 18.5:9. Sercem urządzenia ma być zależnie od regionu ośmiordzeniowy Snapdragon, bądź Exynos. Samsung nie zdradza dokładnego modelu procesorów, jednak wiadomo, że ośmiordzeniowy Snapdragon będzie taktowany częstotliwością 2,2 GHz i łatwo się tu domyśleć, że chodzi o Snapdragona 630 stworzonego w procesie 14 nm. Na pokładzie oczywiście jest Android 8 Oreo, jako że urządzenie było już na zbyt zaawansowanym etapie produkcji, gdy Google udostępniło 9 Pie producentom. Do dyspozycji będą 3 wersje różniące się ilością pamięci: 4GB/64GB, 4GB/128GB oraz 6GB/128GB. Warto podkreślić, że producent nie zrezygnował z gniazda słuchawkowego. Za ładowanie i transmisję danych odpowiadać będzie gniazdo mircoUSB, które jest już nieco przestarzałe - choć zapewniono mimo wszystko opcję szybkiego ładowania baterii o pojemności 3300 mAh.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Galaxy A7 - pierwszy smartfon Samsunga z 3 aparatami oficjalnie pokazany

 0