Galaxy Book S. Samsung ujawnił laptopa z Qualcomm Snapdragon i Windows 10

Galaxy Book S. Samsung ujawnił laptopa z Qualcomm Snapdragon i Windows 10

Zorganizowana przez Samsunga konferencja Unpacked obfitowała nie tylko w zapowiedź Galaxy Note 10, ale także nowego ultralekkiego laptopa Galaxy Book S. Producent potwierdził jednocześnie krążące od kilku dni spekulacje odnośnie specyfikacji co oznacza, że na pokładzie notebooka otrzymujemy procesor Qualcomm Snapdragon 8cx, który swego czasu bardzo dobrze poradził sobie w testach benchmarkowych. Wykonany w 7-nanometrowej litografii dedykowany komputerom CPU zawiera także grafikę Adreno 680 co umożliwia wyświetlenie obrazu 4K na dwóch monitorach jednocześnie, a do tego dochodzi wsparcie dla bibliotek DirectX 12. Ponadto Galaxy Book S posiada wewnątrz 8 GB pamięci RAM (LPDDR4X). Przyszli posiadacze mogą wybrać dyski SSD o pojemności 256 GB lub 512 GB zaś dodatkową przestrzeń da się rozszerzyć do maksymalnie 1 TB dzięki slotowi na karty microSD.

Samsung oficjalnie zaprezentował laptopa Galaxy Book S, którego wyposażono w układ Qualcomm Snapdragon 8cx z grafiką Adreno 680 oraz 8 GB pamięci RAM. Urządzenie funkcjonuje pod kontrolą systemu Windows 10.

Urządzenie posiada wejście USB 3.1, obsługuje dyski SSD, technologię LTE oraz Bluetooth 5.0. Całość zasila akumulator, który w ocenie producenta ma zagwarantować pracę na komputerze do nawet 23 godzin (zapewne w przypadku wytężonego działania ów czas zostanie skrócony). Sprzęt funkcjonuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10. Notebooka wyposażono także w 13-calowy ekran dotykowy FHD TFT. Co ważne Samsung twierdzi, że omawiany Galaxy Book S powinna wyróżniać się o 40 procent wyższą wydajnością procesora i o 80 procent lepszym GPU względem swojego poprzedniego modelu Galaxy Book 2.

Galaxy Book S. Samsung ujawnił laptopa z Qualcomm Snapdragon i Windows 10 Samsung Galaxy Note 10 oficjalnie. Znamy ceny i datę premiery smartfonów

Samsung Galaxy Book S, który zadebiutuje w sklepach jesienią bieżącego roku został wyceniony na około 999 dolarów, co nie stanowi większej przeszkody na przykład dla biznesmenów poszukujących mobilnego produktu z prawdziwego zdarzenia, który sprawdzi się w zwykłej pracy. Zadowoleni powinni być również studenci. Natomiast ciężko ocenić czy wspomniany laptop trafi w gusta bardziej wymagającej grupy osób. Istnieje jednak niemała szansa, że propozycja południowokoreańskiego giganta wyróżni się na tle swoich konkurentów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Galaxy Book S. Samsung ujawnił laptopa z Qualcomm Snapdragon i Windows 10

 0