Galaxy Fold ma problemy? Samsung przekłada premierę w Chinach

Galaxy Fold ma problemy? Samsung przekłada premierę w Chinach

W ubiegłym tygodniu recenzenci branżowi na całym świecie pokazali, że nadchodzący i szumnie zapowiadany składany Samsung Galaxy Fold nie jest wolny od błędów technologicznych, a niemal wszystkie zgłoszone usterki dotyczą unikalnego, elastycznego ekranu. Samsung zdaje się dopiero teraz zauważył te problemy, bo według najnowszych doniesień w ostatniej chwili rozpoczęto nanoszenie poprawek, co ma opóźnić premierę urządzenia w Chinach. Kiedy pojawiły się pierwsze doniesienia o usterkach w Galaxy Fold, Samsung oznajmił, że przyjrzy się przyczynie problemów, jednak data premiery wyznaczona na 26 kwietnia tego roku pozostanie zachowana. O ile Koreańczycy prawdopodobnie zamierzają działać zgodnie z harmonogramem na terenie Ameryki, to nie można tego samego powiedzieć o terytorium Chin.

Samsung odwołał część premierowych wydarzeń w Chinach, co najprawdopodobniej ma związek z usterkami ekranu, o których mocno rozpisują się recenzenci. 

Według nieoficjalnych informacji przekazanych przez SamMobile, Samsung zrezygnował z planów równoczesnej premiery w Chinach i USA najprawdopodobniej z powodu odkrytych ostatnio problemów. Branżowe media szybko powiązały przesuniętą premierę z wadliwymi wyświetlaczami. Źródło wielu przecieków "Ice Universe" potwierdziło te doniesienia, mówiąc, że przynajmniej dwa wydarzenia w Chinach, podczas których miał być prezentowany Samsung Galaxy Fold zostały przełożone. Trzeba tu jednak uczciwie przyznać, że większość zgłaszanych przez dziennikarzy problemów spowodowana byłą usunięciem warstwy ochronnej, którą najzwyczajniej wzięli za fabryczną folię, którą można zerwać gdy zaczyna przeszkadzać. Szkoda tylko, że dziennikarze Ci nie spojrzeli do instrukcji, która wyraźnie mówi, żeby nie usuwać tej warstwy.

O ile Samsung nie dostrzegł źródła problemu, który powodował w wielu przypadkach niepochlebne recenzje, to jest wielce prawdopodobne, że firma przygotowuje się do wydania masowego ostrzeżenia chińskich użytkowników, by ustrzec ich przed popełnieniem tego samego katastrofalnego błędu co recenzenci. Samsung nie może sobie pozwolić na problemy podczas premiery ich eksperymentalnego urządzenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że koszt Galaxy Fold to 2000 euro. W kolejnych latach coraz więcej firm będzie wydawać swoje składane smartfony, ale czy tak się stanie może mocno zależeć od sukcesu Galaxy Fold.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Galaxy Fold ma problemy? Samsung przekłada premierę w Chinach

 0