Galaxy Note 10 z najlepszymi aparatami i wyświetlaczem wśród smartfonów

Galaxy Note 10 z najlepszymi aparatami i wyświetlaczem wśród smartfonów

Wśród najważniejszych komponentów smartfonów, które w największym stopniu wpływają na nasze decyzje zakupowe, wymienić można wyświetlacz oraz aparaty. Na rynku pojawił się właśnie nowy król w obu tych kategoriach, a tak przynajmniej wynika z analizy branżowych ekspertów, którzy zajmują się oceną ekranów telefonów oraz ich możliwości fotograficznych. Mowa tu o nowym flagowcu Samsunga, czyli Galaxy Note 10, który pochwalić może się najwyższymi ocenami uznanych serwisów - DxOMark i DisplayMate. Ten pierwszy serwis przeanalizował przeszło 1500 zdjęć oraz ponad 2 godzin nagrań wideo wykonanych za pomocą Galaxy Note 10+ 5G, przyznając temu smartfonowi łączą ocenę 113 punktów (101 za wideo i 118 za zdjęcia), co oznacza, że produkt koreańskiego giganta z miejsca wskoczył na pierwsze miejsce ich rankingu.

Galaxy Note 10, który pochwalić może się najwyższymi ocenami uznanych serwisów - DxOMark i DisplayMate.

Wyniki uzyskiwane przez Note S10+ 5G są bardzo zbliżone do tych, jakimi mógł pochwalić się Galaxy S10 5G, ale drobne zmiany w algorytmach przetwarzania obrazu zaowocowały jeszcze lepszymi rezultatami niż w ostatnim flagowcu Samsunga. W kategorii zdjęć wynik rzędu 118 punktów jest drugim  w rankingu DxOMark, zaraz za Huawei P30 Pro, które uzyskało 119 punktów, ale produkt Chińczyków jest wyraźnie słabszy w nagrywaniu filmów, gdzie uzyskał 97 punktów (Note S10+ 5G  otrzymał 101 pkt.), przez co jego łączna ocena jest niższa. Co więcej, urządzenie Samsunga uzyskało najlepszy wynik także w zakresie przedniej kamerki, 99 punktów (103 za zdjęcia i 93 za wideo), pokonując pod tym względem nawet ZenFone’a 6, który korzysta z tylnego aparatu do robienia selfie.  

 Samsung Galaxy Note 10 oficjalnie. Znamy ceny i datę premiery smartfonów

Jeśli zaś chodzi o wyświetlacz, ocena DisplayMate wygląda tu równie imponująco, ponieważ Galaxy Note 10+ udało się ustanowić lub wyrównać aż 13 smartfonowych rekordów. Z wynikiem 0,4 JNCD (Just Noticeable Color Difference) w teście dokładności odwzorowania kolorów, możemy mieć pewność, że ekran tego modelu jest praktycznie perfekcyjny w tym aspekcie. Urządzenie pochwalić może się także bardzo wysoką dokładnością kontrastu obrazu i skalą intensywności, gdzie również uzyskało niemal perfekcyjne rezultaty, a do tego jasność ekranu wzrosła aż o 25% (1308 nitów) względem poprzednika, czyli Galaxy Note 9. To wszystko przełożyło się na najwyższą ocenę A+, jaką kiedykolwiek przyznało DisplayMate. Osoby zainteresowane szczegółami odsyłamy do stosownych publikacji wymieniowych serwisów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Galaxy Note 10 z najlepszymi aparatami i wyświetlaczem wśród smartfonów

 0