Galaxy S20+ 5G - nadchodzący flagowiec Samsunga zaprezentowany na zdjęciach

Galaxy S20+ 5G - nadchodzący flagowiec Samsunga zaprezentowany na zdjęciach

Fani Samsunga wyczekujący na nowe flagowe smartfony tego producenta dotychczas zmuszeni byli polegać na renderach lub innych trudnych do zweryfikowania doniesieniach, ale sytuacja ta właśnie uległa zmianie, ponieważ mamy już okazję przyjrzeć się rzeczywistym urządzeniom, a liczba przecieków, jaka pojawiła się na temat tych telefonów w ostatnim czasie, przypomina o nieodległej premierze. XDA-Developers udało się dotrzeć do zdjęć modelu, który nazywać ma się Galaxy S20+ 5G, a nie jak dotychczas sądzono Galaxy S11+. Nazwa produktu potwierdzona zostaje przez sam sprzęt, który wyświetla ją na swoim ekranie w trakcie bootowania, podobnie jak oznaczenie wariantu 5G. Fotografia tylnego panelu smartfona zdradza zaś rozmieszczenie aparatów, gdzie według poprzednich przecieków otrzymać mamy 12 MP sensor główny, jednostkę szerokokątną, teleobiektyw i jednostkę dedykowaną makro. Z tyłu umieszczony ma być także dodatkowy mikrofon, który poprawiać ma jakość dźwięku w trakcie nagrywania wideo. Przednia kamerka ponownie zaś umieszczona jest w otworze w ekranie.

XDA-Developers udało się dotrzeć do zdjęć modelu, który nazywać ma się Galaxy S20+ 5G, a nie jak dotychczas sądzono Galaxy S11+.

Co ciekawe jednak, Galaxy S20+ 5G tym razem nie musi być najwyższym modelem, ponieważ plotki wspominają także o wersji S20 Ultra, która otrzymać ma bardziej zaawansowane aparaty (w tym 108 MP sensor Samsunga). Oczywiście oczekiwać możemy także podstawowego S20, a zapewne producent dostarczy na rynek także tańszą wersję (S20e?) oraz warianty LTE większości tych smartfonów. Wszystkie poza zbliżonym designem łączyć ma też kilka elementów, jak procesor Snapdragon 865 (Exynos 990 w wybranych krajach) czy większe wyświetlacze niż w poprzednikach. Oficjalna zapowiedź nowych flagowych telefonów Samsunga zaplanowana została na 11 lutego i wtedy powinniśmy poznać wszystkie szczegóły.

Przy okazji, Galaxy S20 dostrzeżony został w bazie danych benchmarku Geekbench, gdzie odnotowany został po numerze modelu SM-G986U wraz ze Snapdragonem 865 na pokładzie i 12 GB pamięci RAM. Nowy topowy SoC od Qualcomm według producenta dostarcza 25% wzrost wydajności względem Snapdragona 855 zarówno w zakresie CPU, jak i GPU i wyniki uzyskane przez Galaxy S20 zdają się to potwierdzać. Telefon osiągnął bowiem 923 pkt. w teście jednordzeniowym i 3267 w wielordzeniowym, ponieważ rezultaty są zbliżone do zapowiedzi, a usprawnienia w zakresie firmware’u i sterowników mogą sprawić, że będą jeszcze lepsze. Nie pozostało nam więc nic innego, jak poczekać kilka tygodni na oficjalną zapowiedź i weryfikację tych informacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Galaxy S20+ 5G - nadchodzący flagowiec Samsunga zaprezentowany na zdjęciach

 0