Galaxy S24 FE ma posiadać nowe chipy dla flagowców

Galaxy S24 FE ma posiadać nowe chipy dla flagowców

Samsung może pozytywnie zaskoczyć nową wersją Galaxy FE. Nadchodzący model, S24 FE, ma bowiem oferować procesor Exynos 2400 lub Snapdragon 8 Gen 3. Oba te chipy stosowane są w wyżej pozycjonowanej serii Galaxy S24.

Galaxy S24 FE z nowym Snapdragonem albo Exynosem

Od premiery smartfonów z rodziny Galaxy S24 minęło jeszcze za mało czasu, aby Samsung był gotowy na wprowadzenie modelu Galaxy S24 FE. Mówi się, że model ten pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Niestety według pogłosek będziemy musieli na niego trochę poczekać, ponieważ Samsung ma planować premierę dopiero gdzieś na czwarty kwartał. Poprzednik, Galaxy S23 FE, debiutował w październiku ubiegłego roku. Można zatem spodziewać się, że S24 FE zostanie wydany w tym samym miesiącu. 

Optymizmem napawa informacja, że S24 FE ma być wyposażony albo w chip Exynos 2400, albo Snapdragon 8 Gen 3.

Nowe doniesienia w sprawie S24 FE mówią o procesorach, jakie może wykorzystać Samsung. I wygląda na to, że będzie dużo lepiej niż w przypadku poprzednika. S23 FE dostępny jest z niezbyt świeżymi już chipami. W Stanach model ten oferuje Snapdragona 8 Gen 1, a na pozostałych rynkach Exynosa 2200. Optymizmem napawa zatem informacja, że S24 FE ma być wyposażony albo w chip Exynos 2400, albo Snapdragon 8 Gen 3. Przypomnijmy, że oba te procesory stosowane są we flagowych smartfonach Samsunga z najnowszej linii Galaxy S24. Pod kątem mocy obliczeniowej S24 FE mógłby im zatem dorównywać.

Chip może zależeć od rynku

Na tę chwilę nie jet tylko jasne czy Samsung zdecyduje się po prostu na jeden z tych dwóch chipów, czy też może zastosuje taką samą taktykę jak w przypadku S23 FE, gdzie w Stanach dostępny będzie wariant ze Snapdragonem, a w pozostałych krajach z Exynosem. Niemniej oba chipy w S24 FE będą sporym ulepszeniem. Tytułowy smartfon może być zatem bardzo ciekawą propozycją dla tych, którzy nie będą chcieli dopłacać do jednego z reprezentantów flagowej serii Galaxy S24. Oczywiście nowa wersja FE będzie posiadać pewne cięcia, jednak przecież nie każdy potrzebuje najbardziej zaawansowanych technologii, najlepszych aparatów czy innych wodotrysków.

Popularność S24 FE będzie też w dużej mierze zależeć od tego, na ile Samsung zdecyduje się wycenić ten smartfon. Być może więcej szczegółów poznamy gdzieś bliżej wspomnianego czwartego kwartału, kiedy to S24 FE ma być wprowadzony.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Galaxy S24 FE ma posiadać nowe chipy dla flagowców

 0