Galaxy S8 może być pierwszym smartfonem Samsunga z głośnikami stereo

Galaxy S8 może być pierwszym smartfonem Samsunga z głośnikami stereo

Głośniki stereo w smartfonach nie są niczym nowym. W tego typu rozwiązanie od lat wyposażane były między innymi modele marki HTC. Jednak nigdy flagowiec Samsunga nie miał dwóch głośników. Może się to zmienić przy okazji modelu Galaxy S8.

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że Samsung kupił firmę Harman, która specjalizuje się w produkcji sprzętu audio. Koreański producent najprawdopodobniej wykorzysta możliwości nowego partnera przy okazji projektowania nowego smartfona Galaxy S8. Co więcej, ma to być pierwszy telefon w ofercie Samsunga, który będzie miał głośniki stereo.

Samsung miał się zdecydować na takie rozwiązanie z powodu iPhone'a 7, który także po raz pierwszy ma głośniki stereo. A skoro Koreańczycy niedawno zakupili firmę Harman - do której należą takie marki, jak: JBL, AKG oraz Harman Kardon - to szkoda byłoby nie wykorzystać jej technologii. Na ten moment nie wiadomo czy Samsung zdecyduje się na głośniki stereo na przodzie telefonu (wzorem HTC) czy też na dolnej krawędzi smartfona (wzorem Apple).

Chociaż na razie są to jedynie plotki, to wydają się dość prawdopodobne. Po wpadce z Galaxy Note 7 Samsung na pewno będzie chciał zaprezentować możliwie najlepszego smartfona. Chociaż Koreańczycy zakupili firmę Harman z powodu chęci mocniejszego wejścia na rynek motoryzacyjny, to trudno spodziewać się, aby żaden technologie audio nie trafiły do sprzętów mobilnych.

Samsung Galaxy S8 najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany na targach Mobile World Congress 2017 w Barcelonie.

Samsung Galaxy S7

Pokaż / Dodaj komentarze do: Galaxy S8 może być pierwszym smartfonem Samsunga z głośnikami stereo

 0