Galaxy S9 rozczarowaniem? Najnowsze wyniki Samsunga poniżej oczekiwań

Galaxy S9 rozczarowaniem? Najnowsze wyniki Samsunga poniżej oczekiwań

Niestety uznany producent pomimo sporych zysków nie ma powodów do optymizmu, gdyż jest to gorszy wynik niż jeszcze przed rokiem, a Galaxy S9 stanowi rozczarowanie.

Choć w ubiegłym roku Samsung zanotował świetne wyniki, tak obecna tendencja wskazuje, iż wspomniany okres dobiegł końca. Firma ogłosiła zarobek na poziomie 51,8 miliarda USD (zysk netto wyniósł 13,2 miliarda dolarów). Większość analityków przekonuje, że do tego wyniku przyczyniła się przeciętna sprzedaż Samsunga Galaxy S9. Mało tego, pod względem zainteresowania jest to rzekomo jeden z najgorszych flagowców w historii popularnego producenta. Mówi się, że Galaxy S7 wydany przed dwoma laty stanowił największy hit sprzedając się w 50 milionach egzemplarzy. Oczywiście południowokoreańska korporacja mimo wszystko nie może narzekać, ponieważ wraz generuje ogromne niewyobrażalne dla wielu ludzi zyski.

W bieżącym roku Samsung wygenerował zysk na poziomie 51,8 miliarda dolarów. Niestety jest to wraz gorszy wynik niż przed 12 miesiącami.

Galaxy S9 rozczarowaniem? Najnowsze wyniki Samsunga poniżej oczekiwań

W późniejszym okresie sytuacja zapewne ulegnie poprawie, aczkolwiek dystrybucja paneli OLED może stanowić piętę achillesową dla Samsunga. Apple oczekuje, iż nowy 6,1-calowy iPhone wyposażony w wyświetlacz LCD będzie stanowił fundamentalną część zysków wygenerowanych w bieżącym roku. Wracając do Koreańczyków, liczą oni na inne modele smartfonów, które mają szansę pojawić się w przyszłym roku jak choćby składany Galaxy X (cena urządzenia sięgająca blisko 2 tysięcy dolarów może zaważyć na ewentualnej porażce). Po praktycznie nic niewnoszącym S9 następca o nazwie S10 ma szansę przynieść prawdziwą rewolucję w branży mobilnej. Niestety ciężko ocenić, co Samsung mógłby jeszcze istotnego wymyślić.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Galaxy S9 rozczarowaniem? Najnowsze wyniki Samsunga poniżej oczekiwań

 0