Galaxy Watch pokazuje godzinę na Marsie. To nie błąd, to feature

Galaxy Watch pokazuje godzinę na Marsie. To nie błąd, to feature

Samsung ogłosił nowe tarcze dla swoich smart zegarków. Dzięki Galaxy Time na ekranach smartwatchy będzie można wyświetlać dokładne informacje o godzinie na innych planetach z Układu Słonecznego.

Dzięki Galaxy Time poznasz godzinę na innej planecie

Galaxy Watch stanie się kosmicznym gadżetem. Wszystko za sprawą nowych tarcz wchodzących w skład pakietu o nazwie Galaxy Time. Dzięki niemu smartwatche Samsunga będą w stanie pokazywać na ekranie głównym nie tylko ziemską godzinę, ale również czas panujący na Marsie, Jupiterze, Saturnie oraz innych planetach z Układu Słonecznego. Co jednak istotne, Samsung nie dokonał tego sam. Aby zachować wysoką precyzję wyświetlanych informacji o innych planetach koreański gigant podjął współpracę z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA). Deweloperzy polegają zatem na pomiarach od ESA.

Aby zachować wysoką precyzję wyświetlanych informacji o innych planetach koreański gigant podjął współpracę z Europejską Agencją Kosmiczną.

Galaxy Watch jest w stanie pokazywać godziny na sąsiadujących planetach za pomocą indywidualnych dla nich tarcz. Każda z nich jest w innym kolorze, który rzecz jasna związany jest z daną planetą. W ramach Galaxy Time do wyboru jest łącznie 8 różnych tarcz.     

Nie tylko godzina

Oprócz samej godziny, użytkownicy będą także mogli sprawdzić różnice w upływie czasu względem Ziemi. Dzięki Galaxy Time będziemy mogli również poznać szczegóły na temat danej planety. Zegarek pokaże jak daleko znajduje się ona od Słońca oraz Ziemi, ile ma księżyców, jak wygląda jej dokładna pozycja w Układzie Słonecznym oraz jaką ma porę roku.  

Pakiet Galaxy Time został już dodany do sklepu Google Play, skąd można go pobrać. Nowe tarcze są kompatybilne z zegarkami od Galaxy Watch 4 do Galaxy Watch 6. 

Samsung od lat stosuje nazwę "Galaxy" w swoich urządzeniach. Pod tą marką sprzedawane są komputery, smartwatche czy smartfony. Dodanie tarcz pokazujących szczegóły o innych planetach wydaje się zatem nieprzypadkowe. Galaxy Time nie jest czymś, co znacząco wpływa na serię Galaxy Watch. Niemniej jednak to bardzo ciekawy i nietuzinkowy dodatek. Zwłaszcza, że powstał dzięki danym dostarczonym przez Europejską Agencję Kosmiczną.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Galaxy Watch pokazuje godzinę na Marsie. To nie błąd, to feature

 0