Game Pass może otrzymać abonament z reklamami i ograniczeniami

Game Pass może otrzymać abonament z reklamami i ograniczeniami

Microsoft może przygotowywać nową wersję Game Passa, który zawierałaby reklamy. Firma poszłaby więc drogą innych platform, aby pewnie podwyższyć ceny pozostałych planów abonamentowych.

Xbox Game Pass i PC Game Pass są obecnie dostępne w dwóch wariantach - podstawowy kosztujący 39,99 zł miesięcznie (40 złotych na konsolach Xbox) oraz Ultimate wyceniony na 54,99 zł. Dla nowych użytkowników przygotowano pierwsze 30 dni za 4 złote. Microsoft prawdopodobnie szykuje nowy plan, który zawierałby reklamy, w efekcie płacilibyśmy za niego mniej niż za pozostałe subskrypcje. Źródłem tej informacji jest zakopany wątek na forum ResetEra ukazujący ankietę firmy, która zapytała użytkowników Xboxa co myślą o dodaniu dodatkowego abonamentu Xbox Game Pass. Jeżeli jest to prawda, wówczas kosztowałby on 2,99 euro miesięcznie ok. 14 złotych. Zapewniałby oczywiście gry, aczkolwiek okraszono by go pewnymi istotnymi ograniczeniami. Jakimi?

Microsoft może wprowadzić Game Passa z reklamami i pewnymi ograniczeniami.

Game Pass Lite

Chodzi o brak dostępu do tytułów z biblioteki EA Access, które znajdziemy w aktualnych wariantach Game Passa czy nowe gry Xbox, które ukazywałyby się w usłudze 6 miesięcy po wydaniu. Dodatkowo osoby korzystające z tańszego planu musiałyby oglądać reklamę przed pobraniem/rozpoczęciem gry. Zakładając, że powyższa tabela jest prawdziwa, ten poziom gwarantuje również dostęp do rozgrywki dla wielu graczy. Oczywiście ankieta stanowi jedynie badanie gruntu i ma za zadanie sprawdzić reakcję społeczności na tego rodzaju pomysły. Nie oznacza to, że kiedykolwiek Microsoft wprowadzi Game Passa z reklamami, który miałby także inne ważne limity.

Wśród platform internetowych pokroju Netflixa czy Disney+ zapanował trend udostępniania tańszego abonamentu z reklamami i pozbawionego pewnych usług, które znajdziemy nawet w podstawowej subskrypcji. Co ciekawe często Basic with Ads kosztuje tyle, co dawnej standardowy plan, więc zapewne w przypadku Game Passa doczekalibyśmy się podwyżek pozostałych planów. Przytoczone ograniczenia wprowadzone w Game Pass Lite nie przekonałyby tłumów graczy, a interes mógłby być dla Microsoftu nieopłacalny.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Game Pass może otrzymać abonament z reklamami i ograniczeniami

 0