Game Pass zdrożeje w przyszłości? Według Phila Spencera jest to "nieuniknione"

Game Pass zdrożeje w przyszłości? Według Phila Spencera jest to "nieuniknione"

Game Pass podrożał w tym roku o około 2 USD i na tym podwyżki mogą się nie skończyć, o czym informuje szef marki Xbox Phil Spencer. Przedstawiciel Microsoftu przyznał, iż za usługę użytkownicy mogą w przyszłości zapłacić więcej niż teraz.

Kolejne podwyżki cen Game Passa są nieuniknione? Zdaniem Phila Spencera, tak

Podwyżki cen różnych produktów, które ogarnęły świat dotarły także do branży gamingowej, czego efektem jest zwiększenie ceny Game Passa od 6 lipca. Na tym jednak nie koniec, a następny skok cen powinien nastąpić w przyszłości. Phil Spencer odpowiadający w Microsofcie za dział konsol oraz gier powiedział, że "ważne jest, aby świadczyć usługi z zawartością o wysokiej jakości, nawet kosztem podniesienia cen". Spencer przyznał, iż scenariusz, w którym abonenci płacą więcej za Game Passa jest nieunikniony, w długoterminowej perspektywie.

Według Phila Spencera w przyszłości powinna nastąpić kolejna podwyżka cen Game Passa.

Xbox Game Pass ceny

„Chociaż głównym założeniem jest zapewnienie większej wartości usługi, myślę, że podwyżka cen będzie nieunikniona w przyszłości. Niedawno raz podnieśliśmy ceny, ale decyzja została podjęta po dokładnej analizie. Uważamy, że ważne jest świadczenie usług, które są uznawane za posiadające wystarczającą wartość, nawet jeśli ceny wzrosną” – powiedział Spencer.

Oczywiście Microsoft generalnie wykonał całkiem solidną robotę, oferując przez lata niższe ceny w ramach ofert specjalnych, żeby przyciągnąć nowych subskrybentów Game Passa. Miejmy nadzieję, iż kolejne podwyżki nie nadejdą szybko i jest to odległa przyszłość, z kolei skok cen nie będzie zbyt odczuwalny dla graczy.

Microsoft zwiększył ceny Game Passa w tym roku

Na początku tego roku Microsoft ogłosił, że zwiększa ceny subskrypcji Game Pass i Game Pass Ultimate na wszystkich rynkach z wyjątkiem USA, Japonii, Chile, Brazylii i Kolumbii. Więcej kosztuje nie tylko subskrypcja, ale również konsola Xbox Series X (wartość Series S pozostaje bez zmian).

Warto wspomnieć, że Microsoft pogrzebał Xbox Live Gold, zastępując go Game Pass Core oferującego dostęp do ponad 25 gier, grania w trybie wieloosobowym czy specjalnych rabatów na gry. Nowy plan kosztuje 29 zł miesięcznie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Game Pass zdrożeje w przyszłości? Według Phila Spencera jest to "nieuniknione"

 0