GameON Summer, czyli 5 rekordowa edycja GameON za nami!

GameON Summer, czyli 5 rekordowa edycja GameON za nami!

W dniach 22-23 czerwca 2019 r. zakończył się największy w Polsce festiwal przywitania lata czyli GameON Summer. Kielecka impreza w tym roku była wyjątkowa ponieważ po raz pierwszy GameON stał się nie tylko czerwcową stolicą polskiego gamingu, ale także wyjątkowym wydarzeniem, gdzie można było po prostu świetnie się bawić. GameON Summer to piąta edycja znanego w Polsce wydarzenia dedykowanego graczom. Cyklicznie realizowane przedsięwzięcie przez Targi Kielce już na dobre wpisało się w kalendarz polskiego gamingu. Jednakże dopiero w tym roku GameON przeistoczył się w prawdziwy festiwal lata, gdzie atrakcjom ze świata gier komputerowych towarzyszyły m.in. koncerty, strefa aktywnego wypoczynku, oraz Food Trucki.

Ponad 150 stanowisk do gier, 3 pawilony pełnych gamingowych atrakcji, kilkunastu wystawców i producentów sprzętu gamingowego, koncerty, transmisja Gali FameMMA, Food Trucki oraz przede wszystkim ponad 10 000 fanów gier!

GameON Summer, czyli 5 rekordowa edycja GameON za nami!

Na odwiedzających czekały 3 hale wystawowe wraz z centralnie umiejscowioną sceną główną. W każdej z hal można było odwiedzić stoiska firm takich jak m.in.: Patriot Viper Gaming, Komputronik z Crucial i Ballistix, iiyama, Optimus, TP-Link, LC-Power, Alsen z Genesis lub wziąć udział w strefach turniejowych APEX, League of Legends, Rocket League, Mortal Kombat 11 czy Tekken 7. Nagród na turniejach nie brakowało, ponieważ sponsorzy turniejów: Manta, Bloody oraz Cooler Master stanęli na wysokości zadania i nagrodzili laureatów swoimi produktami. Cenne nagrody można było zdobyć również na scenie głównej od firm takich jak Hiro (który był również głównym sponsorem konkursu Cosplay), TP-Link, XThrone, iiyama, uGo czy Patriot Viper Gaming. Łącznie przez cały GameON w puli nagród były produkty o wartości ponad 20 000 złotych, które zostały wręczone odwiedzającym i uczestnikom turniejów.

GameON Summer, czyli 5 rekordowa edycja GameON za nami!

Na GameON zorganizowany został międzynarodowy turniej GG League, w którym zagrały drużyny takie jak: Tricked Esport, Izako Boars, GamerLegion, Actina PACT, Warriors Team, Dracarys, AVES Esports i Hasztasz. Do lipcowego finału GG League dostali się zawodnicy GamerLegion, którzy nie dali szans Tricked Esport. Miłośnicy piłki nożnej mogli zaprezentować swoje umiejętności w walce o Puchar sekcji e-sportowej Korony Kielce w FIFA19 oraz obejrzeć finały Polskiej Ligi Wirtualnych Klubów. GameON to była również okazja do przetestowania najnowszych tytułów gier - w strefach firm Ubisoft, Cenega i CDP można było zagrać w takie tytuły jak Rage 2, Total War: Three Kingdoms, Mortal Kombat 11 czy Crash Team Racing Nitro-Fueled, Rainbow Six: Siege, Assassin’s Creed Odyssey, The Division 2 oraz inne najświeższe gry. Łącznie na graczy czekało ponad 150 stanowisk w strefach wolnego grania oraz rozbudowana Strefa Retro.

Jedną z głównych atrakcji podczas festiwalu były koncerty gwiazd sceny hip-hopu. W sobotę wystąpili Sitek i Wiatr, natomiast w niedzielę na scenie głównej wystąpili Żabson oraz Sarius. Koncerty gwiazd młodego pokolenia to nie był koniec atrakcji. W sobotę wieczorem scena główna GameON zamieniła się w strefę kibica gali Fame MMA, która w tym samym czasie odbywała się w Hali Sportowej w Częstochowie. Wszystkie te wydarzenia przyciągnęły pod scenę tłumy miłośników dobrej zabawy. Scena główna przez cały czas trwania GameON była również miejscem licznych konkursów. Nie zabrakło także czegoś dla wszystkich głodnych kulinarnych atrakcji - festiwal Food Trucków z potrawami z różnych zakątków świata, na którym o dobrą zabawę i wakacyjny klimat zadbała marka RedBull wraz ze swoją strefą DJ.

GameON Summer, czyli 5 rekordowa edycja GameON za nami!

GameON Summer to prawdziwy festiwal przywitania lata, jakiego próżno było szukać w całej Polsce i pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników dobrej zabawy. Patronat nad Wydarzeniem objęli: RMF Maxxx, TVP3 Kielce, ITHardware, PCWorld.pl, Gram.pl oraz PlanetaGracza.pl

GameON Summer w liczbach:

  • 10 200 odwiedzających
  • 3 pełne hale wystawowe
  • 4 koncerty gwiazd młodego pokolenia (Sarius, Żabson, Sitek, Wiatr)
  • transmisja Gali FameMMA
  • strefa Food Truck i aktywnego wypoczynku Red Bull
  • międzynarodowy turniej GG League
  • otwarte turnieje gamingowe
  • oferty promocyjne i wystawa producentów sprzętu gamingowego
  • ponad 150 stanowisk do gry
  • konkurs Cosplay Show
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GameON Summer, czyli 5 rekordowa edycja GameON za nami!

 0