Gameplay Gears of War 4 w rozdzielczości 4K; wymagania ujawnione

Gameplay Gears of War 4 w rozdzielczości 4K; wymagania ujawnione

Po zwiastunie Mafii III, przyszło nam obejrzeć materiał z rozgrywki Gears of War 4 w rozdzielczości 4K. Trwający 10 minut fragment jest dość dynamiczny i został zapowiedziany przez przedstawiciela Microsoftu słowami:

W tym krótkim demie z rozdziału „Ocalenie”, nasi bohaterowie: JD, Kait i Del podążają za nieznajomym adwersarzem przez stary fort COG. W trakcie swojej drogi stawiają po raz pierwszy czoła Dronom i Pouncerom i muszą wywalczyć swoją ścieżkę przez nich zanim będzie za późno.

Wideo jest dostępne do obejrzenia powyżej. Pracownik firmy wspomniał również o nowym silniku renderującym, który wraz ze wsparciem dla Windowsa 10 pozwolił na umieszczenie całej rozpiętości opcji graficznych, w tym między innymi dynamicznej rozdzielczości:

Zaczynając od dzisiaj, jesteśmy podekscytowani dając fanom pierwszą możliwość zagrania w Gears of War 4 na PC z Windowsem 10. Gears of War 4 jest napędzany przez kompletnie nowy silnik renderujący, wraz z wersją dla Windowsa 10 wspiera obszerną ilość ustawień graficznych, zwiększona została rozdzielczość tekstur, dodano wsparcie dla dynamicznej rozdzielczości do 4K i więcej.

Dodatkowo ujawnione zostały wymagania sprzętowe czwartej części Gears of War. Aby zagrać w produkcję Microsoftu, potrzebujemy co najmniej procesora FX-6300 lub i5 3470 w towarzystwie Radeona R7 260X, bądź GTX-a 750 Ti i 8 GB RAM-u. Rekomendowane wymagania to między innymi procesor FX 8350 lub i5 4690, karta graficzna R9 290X/RX 480/GTX 970/GTX 1060 i również 8 GB pamięci operacyjnej. Na planszy, która przedstawia omawiany punkt znalazła się również tabela z "idealną specyfikacją". Nie jest do końca jasne, co znaczy dla korporacji słowo „idealna”, jednak graczy może przyprawić o mały zawrót głowy – w poszczególnych komórkach dojrzymy między innymi FX-a 9590 lub i7 4790, 16 GB RAM-u czy podsystem graficzny, na który ma się składać Radeon R9 Fury X, GTX 980 Ti, bądź GTX 1080.

Gears of War 4 zadebiutuje na rynku 11 października bieżącego roku. Produkcja będzie dostępna jedynie dla platform XONE i PC. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gameplay Gears of War 4 w rozdzielczości 4K; wymagania ujawnione

 0