Gamingowe monitory od Gigabyte: zakrzywiony Aorus CV27F i szybki KD25F

Gamingowe monitory od Gigabyte: zakrzywiony Aorus CV27F i szybki KD25F

Gigabyte zaprezentował nowe interesujące monitory gamingowe, wykorzystujące różne podejścia do różnych segmentów rynku gier. Flagowym modelem z tej serii ma być  Aorus CV27F, wyróżniający się niesamowicie immersyjną krzywizną wynoszącą 1500R, wykorzystaniem 27-calowego panelu VA o rozdzielczości FullHD z czasem reakcji 1 ms (MPRT), odświeżaniem 165 Hz oraz obsługą technologii FreeSync 2 HDR. Drugi z ujawnionych monitorów to Aorus KD25F, opracowany z myślą o graczach FPS. Wykorzystuje on 24-calowy ekran TN z czasem reakcji 0,5 ms (MPRT) oraz oferuje odświeżanie na poziomie 240 Hz. Obie konstrukcje producent określa jako "taktyczne monitory" i dostarczane mają być z zestawem specjalnych funkcji gamingowych i multimedialnych.

Taktyczne funkcje to:

  • Korektor czerni: Rozjaśnia ciemne elementy, by lepiej widzieć w zaciemnionych obszarach.
  • Stabilizator celowania: Pomaga zredukować rozmycie podczas efektu odrzutu w grach FPS. Pozwala również łatwiej śledzić ruch przeciwników.
  • Asystent gier: Funkcje OSD takie jak własny celownik, liczni, zegar itp.
  • Tablica Aorus: wyświetla informacje o sprzęcie GPU/CPU oraz DPI.
  • Wsparcie OSD: Kontrola monitora poprzez oprogramowanie. Ustawianie parametrów za pomocą myszy.
  • Aktywna redukcja dźwięków otoczenia: Działa po wpięciu mikrofonu w monitor.

Aorus CV27F - to 27-calowy monitor z zakrzywionym ekranem (1500R). Według Gigabyte ma to dostarczać lepszą immersję, jako że "1500R jest bardziej zbliżone do naturalnego zakrzywienia ludzkiego oka". Z innych ważnych parametrów, które oferuje ten monitor FHD VA, to czas reakcji 1 ms, odświeżanie na poziomie 165 Hz, 90 procent pokrycia palety DCI P3 i 8-bitowa głębia koloru. Maksymalna jasność wynosi tu 400cd/m2, kontrast 3000:1. Monitor wspiera technologię AMD Radeon FreeSync 2 HDR z kompensacją małej liczby klatek na sekundę. Aorus CV27F będzie dostarczany z podstawką, która zapewni możliwość dostosowania położenia w każdy możliwy sposób (włącznie z pivot). Z tyłu umieszczono podświetlenie RGB w kształcie skrzydła. Z portów mamy do dyspozycji  2x HDMI 2.0,  1x DP 1.2 oraz 2x USB 3.0. Monitor pozwala również ładować / zasilać inne urządzenia (5 V / 1,5 A).

Aorus KD25F - ta 24-calowa konstrukcja z matrycą TN FHD powstała z myślą o jak najlepszych osiągach. Producent deklaruje czas  reakcji na poziomie 0,5 ms (MPRT) oraz odświeżanie 240 Hz. Oczywiście część osób widząc "TN" natychmiast wyobraża sobie kiepskie kąty widzenia i problem z jakością obrazu. Gigabyte uprzedza takie wnioski i twierdzi, że monitor zapewnia 100 procent pokrycia palety sRGB, co jest "naprawdę sporadyczne w panelach TN". Maksymalna jasność wynosi tu 400 cd/m2, a kontrast 1000:1. Pod względem wyglądu jest to monitor niemal identyczny jak większy brat, włączając w to brak ramek, podświetlenie RGB, funkcjonalną podstawę i wbudowany zasilacz. Aorus KD25F oferuje 2x HDMI, 1x DP, 2x USB 3.0, gniazdo mikrofonowe i audio.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gamingowe monitory od Gigabyte: zakrzywiony Aorus CV27F i szybki KD25F

 0