Gamingowy laptop z procesorem i dedykowaną kartą graficzną Intela dostępny w Europie

Gamingowy laptop z procesorem i dedykowaną kartą graficzną Intela dostępny w Europie

W sprzedaży pojawił się laptop Intel NUC X15 Arc. Jak sama nazwa wskazuje, komputer posiada wewnątrz dedykowana kartę graficzną z linii Intel Arc. Urządzenie jest dostępne w Europie, a jego cena zależy od wybranej konfiguracji.

Laptop Intel NUC X15 Arc

Laptopy z procesorami Intela to bardzo powszechny widok. Zdecydowanie mniej popularne są już wersje, gdzie na pokładzie znajduje się dodatkowo karta graficzna Intela. Jak zauważył portal VideoCardz, jedna z tych rzadko spotykanych konfiguracji dostępna jest w Europie. Jej nazwa to Intel NUC X15 Arc. Co jednak ciekawe producent, Schenker, zdecydował się nie oznaczać komputera swoją marką. Zdaje się więc, że urządzenie może stanowić bazę, z której będą mogli skorzystać inni producenci.

Za wydajność w grach odpowiadać będzie natomiast karta Arc A730M z 12 GB pamięci GDDR6.

Przechodząc do tematu specyfikacji technicznej laptopa, na pokładzie znalazł się m.in procesor Intel Core i7-12700H. Za wydajność w grach odpowiadać będzie natomiast karta Arc A730M z 12 GB pamięci GDDR6. Warto również dodać, że TGP karty zostało ograniczone do 75 W z możliwością podwyższenia nawet o dodatkowe 10 W. Jest tylko pewien haczyk, bowiem wówczas wentylatory stale będą pracować na maksymalnych obrotach.

Dalsza specyfikacja i cena

Idąc dalej, komputer obsługuje pamięci DDR5-4800. Ilość gigabajtów zależy już od konfiguracji, którą wybierzemy. Podstawowa opcja to 8 GB, a maksymalna 64 GB. Konfigurowalna jest również przestrzeń dyskowa. Tutaj można zdecydować się na jedną z aż 9 opcji od różnych producentów. Możliwe jest również wybranie standardu dysku M.2. Albo będzie to PCIe 3.0, albo PCIe 4.0. Limit stanowi pojemność 4 TB.

Treści wyświetlane będą w tym przypadku na 15,6-calowym ekranie IPS z rozdzielczością Full HD i odświeżaniem 144 Hz. W kwestii łączności bezprzewodowej można natomiast liczyć na obsługę Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.2. Ze szczegółów warto wyróżnić klawiaturę z podświetleniem RGB. Laptop Intel NUC X15 Arc waży 2 kg, a jego wymiary to 358,26 x 235 x 22,2 mm.

W rozsądnej konfiguracji, czyli z 16 GB pamięci RAM w dwóch kościach od Corsair i dyskiem Corsair MP600 PRO NH PCIe 4.0 o pojemności 1 TB można go nabyć za około 1100 euro. Opcji do wyboru jest jednak sporo, więc można wydać zarówno mniej, jak i znacznie więcej.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gamingowy laptop z procesorem i dedykowaną kartą graficzną Intela dostępny w Europie

 0