Gamingowy smartfon ASUS ROG Phone 3 oficjalnie zaprezentowany

Gamingowy smartfon ASUS ROG Phone 3 oficjalnie zaprezentowany

ASUS oficjalnie zaprezentował najnowszy gamingowy smartfon. ROG Phone 3 pod względem wyglądu pozostaje kontynuatorem swojego poprzednika co obejmuje nietypowy design obudowy, który najbardziej powinien przypaść właśnie graczom. Wewnątrz urządzenia znajdziemy wydajny układ Qualcomm Snapdragon 865+ wspierany przez zależnie od wyboru 12 GB lub 16 GB RAM (LPDDR5) + 512 GB dodatkowej pamięci na dane (UFS 3.1). Do tego wyświetlacz AMOLED 6,59 cala z rozdzielczością FHD i częstotliwością odświeżania 144 Hz, którą zgodnie z deklaracją producenta będzie dało się wykorzystać w przeszło 100 grach mobilnych. Wspomniany ekran gwarantuje jasność na poziomie 1000 nitów, jak również wsparcie dla technologii HDR10+. Z tyłu smartfona znajdziemy zestaw trzech kamer, z czego główny obiektyw ma 64 Mpix (Sony IMX 686, f/1,8), ultraszerokokątny 13 Mpix oraz makro 5 Mpix. Aparat pozwala na nagrywanie wideo 8K UHD (7680 x 4320) przy 30 kl./s czy 4K UHD (3840 x 2160) przy 30/60 kl./s.

ASUS ROG Phone 3 wyposażono układ Qualcomm Snapdragon 865+ wspierany przez zależnie od wyboru 12 GB lub 16 GB RAM (LPDDR5) + 512 GB dodatkowej pamięci na dane (UFS 3.1).

Z przodu natomiast umieszczono pojedynczą 24 Mpix kamerę do selfie. Jak przystało na gamingowy smartfon ASUS ROG Phone 3 zasila spora bateria o pojemności 6000 mAh, z szybkim ładowaniem o mocy 30 W. Głośnik stereo umieszczono na froncie telefonu, chociaż niestety producent nie przewidział klasycznego wejścia słuchawkowego 3,5 mm i zamiast tego w zestawie znajdziemy specjalną przejściówkę na USB typu C. Dodatkowo ASUS zamontował pakiet czterech mikrofonów. Chłodzenie podzespołów może wspomagać dołączona nakładka w postaci Areoactive Cooler 3, która ma wbudowany wentylator. W założeniu jej wykorzystanie doprowadzi do obniżenia temperatury o 4 stopnie. Jeden z kluczowych elementów ROG Phone, czyli dotykowe przełączniki AirTrigger doczekały się pewnej zmiany i od teraz obsługują jeszcze więcej gestów niż wcześniejsza wersja. Z tyłu obudowy oprócz przezroczystych elementów znajdziemy też podświetlane LED RGB logo firmy.

Gamingowy smartfon ASUS ROG Phone 3 oficjalnie zaprezentowany

Producent przewidział ponadto szereg akcesoriów jak choćby ROG Kunai 3 zmieniający smartfon w przenośną konsolę czy dedykowanych słuchawek ROG Cetra RGB. Oczywiście jak należało oczekiwać ASUS ROG Phone 3 nie jest szczególnie tanią propozycją i za wydanie z 12 GB RAM zapłacimy 999 euro, zaś w przypadku opcji z 16 GB RAM należy liczyć się z wydatkiem rzędu 1099 euro. Oprócz głównego modelu do dystrybucji trafi jego uboższy wariant z 8 GB/256 GB pamięcią i podstawowym procesorem Snapdragon 865 (bez plusa w nazwie), którego wyceniono na 799 euro. Jego polska cena w oficjalnym sklepie ASUSA wynosi 3899 złotych. Czy jest to opłacalny interes? Cóż za tę sumę lub nawet nieco taniej znajdziemy niekoniecznie gamingowe a równie wydajne smartfony od konkurencji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gamingowy smartfon ASUS ROG Phone 3 oficjalnie zaprezentowany

 0