Gamingowy smartfon Lenovo Legion 2 Pro zadebiutuje w kwietniu

Gamingowy smartfon Lenovo Legion 2 Pro zadebiutuje w kwietniu

Na rynku smartfonów niczym grzyby po deszczu wyrastają urządzenia skierowane do graczy. Swoje najnowsze propozycje przygotowali ASUS czy nubia, a teraz do tego grona dołączy również Lenovo, który produkuje już gamingowe laptopy i telefony. 8 kwietnia 2021 roku nastąpi prezentacja, a zarazem debiut Legiona 2 Pro, który otrzyma ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 888 wykonany 5 nm procesie technologicznym bazujący na całkowicie nowej architekturze (wysokowydajny rdzeń Kryo 680 oparty na Cortex-X1, rozpędzający się do 2,8 GHz), który wspomaga 16 GB RAM LPDDR5 + pamięć UFS 3.1 na dodatkowe dane.

Lenovo Legion 2 Pro zostanie zaprezentowany 8 kwietnia.

Gamingowy smartfon Lenovo Legion 2 Pro zostanie zaprezentowany w kwietniu

Sprzęt dostanie też wyświetlacz AMOLED z odświeżaniem 144 Hz. Całość zasili najpewniej bateria o pojemności 5000 mAh, a urządzenie naładujemy z maksymalną mocą 110 W. Jednym z kluczowych elementów gamingowego smartfona Lenovo ma być system chłodzenia zawierający dwa wentylatory, który firma specjalnie zaprojektowała pod dostępną specyfikację. Smartfon jakiś czas temu przeszedł testy w Geekbench uzyskując 1130 punktów w teście jednordzeniowym oraz 3779 w teście wielordzeniowym. Równie ważnym aspektem pozostaje cena, ale zważywszy na gamingowe przeznaczenie powinniśmy pod tym względem oczekiwać propozycji zbliżonej do konkurencji.

Kolejnym telefonami do grania są przedstawione ostatnio Black Shark 4 oraz Black Shark 4 Pro. Tutaj bez zaskoczenia dostajemy CPU Snapdragon 888 w przypadku Pro i Snapdragona 870 w podstawce. Do tego 6,67-calowym wyświetlacz AMOLED Samsung E4 o odświeżaniu 144 Hz i 64-megapikselowy aparat główny + ultraszeroki 8-megapikseli + dodatkowy sensor o rozdzielczości 5 Mpix.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gamingowy smartfon Lenovo Legion 2 Pro zadebiutuje w kwietniu

 0