Gamingowy smartfon od Xiaomi (Blackshark) uwieczniony na zdjęciu

Gamingowy smartfon od Xiaomi (Blackshark) uwieczniony na zdjęciu

Od kilku tygodniu docierają do nas przecieki na temat szykowanego przez Xiaomi, a raczej przez założoną przez chińskiego giganta markę Blackshark Technologies, gamingowego smartfona. W sieci pojawiło się właśnie pierwsze zdjęcie tego urządzenia.

Najpierw przed dwoma miesiącami telefon Blackshark pojawił się w bazie danych benchmarku AnTuTu, gdzie ujawniono, iż wyposażony został w procesor Snapdragon 845 oraz 8 GB pamięci RAM, czyli najmocniejszą konfigurację, jaką obecnie spotkać można na rynku.  Specyfikacja ta została następnie potwierdzona w kolejnym benchmarku, Geekbench, a niedługo potem producent zaczął rozsyłać zaproszenia na prezentację, która odbyć ma się 13 kwietnia w Chinach. Brakowało nam jednak zdjęć urządzenia, które potwierdzałyby, że rzeczywiście mowa tu o telefonie skierowanym do graczy. Takowe pojawiło się jednak właśnie w chińskim serwisie społecznościowym Weibo, zdradzając nam. czego możemy spodziewać się w zakresie designu tego sprzętu.

Wciąż nie wiemy jakie dokładnie gamingowe funkcje otrzymać ma smartfon Blackshark

Sama fotografia prezentuje tylko tylny panel urządzenia, ale ujawnia choćby obecność podwójnego aparatu z dużą lampą LED i mocno przestylizowane wzornictwo, które rzeczywiście kojarzyć może się z gamingowym. Smartfon wydaje się być masywny, ale najprawdopodobniej umieszczony jest w jakimś dużym etui, które zawierać może elementy do sterowania wykorzystywane w grach. Zwraca także uwagę brak loga producenta i z tyłu widnieje jedynie spora literka "S" w stylu, który kojarzyć może się z Razerem. Z przecieków wiadomo także, że telefon otrzymać może wyświetlacz OLED (lub LCD z odświeżaniem 120 Hz, tak jak w Razer Phone) oraz czytnik linii papilarnych umieszczony pod ekranem. Wszystko powinno się wyjaśnić już za kilka dni, więc nie pozostało nam nic innego, jak tylko uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gamingowy smartfon od Xiaomi (Blackshark) uwieczniony na zdjęciu

 0