Garść informacji o Star Wars Battlefront II - znamy datę premiery

Garść informacji o Star Wars Battlefront II - znamy datę premiery

Wczoraj odbyło się specjalne wydarzenie Star Wars: Celeberation, poświęcone Gwiezdnym Wojnom. W jego trakcie, zgodnie z zapowiedziami, zostały ujawnione dalsze szczegóły na temat Star Wars: Battlefront II.

Gra osadzona jest pomiędzy Powrotem Jedi a Przebudzeniem Mocy. Wcielimy się w niej w Iden Versio, przywódczynię jednostki Imperium zwanej Inferno Squad (Piekielny Oddział). O ile w kampanii pojawią się nowe postaci i wątki, to także napotkamy stare, dobrze znane postaci, jak Luke Skywalker. Będziemy mogli nawet przez pewien czas nim zagrać - tak samo będzie w przypadku Kylo Rena. Za tryb dla pojedynczego gracza odpowiada studio EA Motive, na którego czele znajduje się Jade Raymond, znana z roli producenta serii Assassin's Creed. Z kolei multiplayerem zajęła się doskonale znana szwedzka ekipa DICE. Tym razem w rozgrywce wieloosobowej znajdziemy postaci i mapy ze wszystkich trzech epok Gwiezdnych Wojny, a bitwy ponownie zaangażują po 20 graczy u każdej ze stron. Na razie potwierdzono trzy mapy: Yavin 4, Mos Eisley oraz Baza Starkiller.

Trzecie studio EA, Criterion Software (znane z Burnouta) odpowiadało za stworzenie modułów walki w kosmosie. Będziemy mogli sterować pojazdami naziemnymi i powietrznymi, w tym Sokołem Millenium.

Z dodatkowych informacji, warto wspomnieć o tym, że sequel Battlefronta z 2015 będzie zawierał lokalny tryb split-screen co-op, który będzie ekskluzywny dla konsol. Nie uświadczymy go na PC. Ponadto, w przypadku zamówień przedpremierowych, gracze otrzymają skórki Kylo Rena i Rey w wersji z nadchodzącego Ostatniego Jedi. Oprócz tego, EA wyda także Battlefront II w edycji Elite Trooper Deluxe, dzięki której poza wyżej wymienionymi bonusami, zyskamy dostęp do pełnej wersji gry na trzy dni przed premierą, wraz z upgrade'ami dla wszystkich czterech klas imperialnych żołnierzy w trybie wieloosobowym (oraz bronie i umiejętności). Posiadacze subskrypcji EA Access oraz Origin Access będą mogli zagrać w Battlefront II przedpremierowo przez 10 godzin, począwszy od 9 listopada. Ponadto, EA tym razem zdecydowało, że nie będzie przepustki sezonowej, gdyż zdaniem dyrektora kreatywnego gry Bernda Diemera, doprowadziłoby to do fragmentacji graczy. Star Wars Battlefront II ukaże się 17 listopada na PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Garść informacji o Star Wars Battlefront II - znamy datę premiery

 0