GDDR6 już za 3 miesiące w nowych kartach NVIDII. Będzie drożej...

GDDR6 już za 3 miesiące w nowych kartach NVIDII. Będzie drożej...

Podczas GTC 2018 nieoficjalnie potwierdzono, że pamięci GDDR6 od SK Hynix trafią do masowej produkcji w przeciągu trzech miesięcy i pojawią się w części nadchodzących produktów NVIDII.

Na przestrzeni najbliższych trzech miesięcy do masowej produkcji trafią pamięci GDDR6 od SK Hynix i pojawią się one m.in. w komponentach dedykowanych autonomicznym pojazdom. Jednakże możemy się spodziewać, że większość (o ile nie wszystkie) nadchodzących kart graficznych NVIDII również będzie wyposażona w te pamięci. Biorąc pod uwagę czas produkcji GDDR6 ustalony przełom czerwca i lipca i zakładając, że nie będzie żadnych opóźnień w fabrykach Hynix, to możemy spodziewać się, że nowa generacja GPU pojawi się po tym okresie. Trzeba jeszcze zapewnić odpowiednią ilość czasu na montaż nowych kości na PCB. Wciąż nie ma konkretnej daty pojawienia się nowych układów NVIDII na rynku, jednakże w świetle tych doniesień poczekać trzeba jeszcze minimum 90 dni.

Większa wydajność okupiona niestety jest większym kosztem produkcji, który mogą odczuć konsumenci

Ważnym do odnotowania jest jednak fakt, że GDDR6  będą o około 20% droższe w produkcji niż GDDR5 na starcie. Koszty te oczywiście będą przeniesione z producentów kart graficznych na konsumentów. GDDR6 zapewne potanieją o kilka procent w późniejszym czasie, jednak aby to się dokonało, masowa produkcja musi ruszyć pełną parą i zastąpić linie produkcyjne GDDR5 w fabrykach. Wszystko to oczywiście są niepotwierdzone informacje, zdobyte zakulisowo podczas GTC 2018, jednakże jest to jak najbardziej prawdopodobne. Nowe pamięci GDDR6 docelowo mają zastąpić  układy GDDR5 oraz GDDR5X. GDDR6 dostarczyć ma dużo wyższe przepustowości do 16 Gb/s przy mniejszym napięciu zasilania i poborze energii. Hynix będzie dostarczał kości o pojemności 8 i 16 GB.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GDDR6 już za 3 miesiące w nowych kartach NVIDII. Będzie drożej...

 0