Gdzie się podział GeForce RTX 3090 Ti? NVIDIA zapomniała o premierze?

Gdzie się podział GeForce RTX 3090 Ti? NVIDIA zapomniała o premierze?

Podczas specjalnego przemówienia na targach CES 2022, Jeff Fischer obiecał, że NVIDIA przedstawi więcej szczegółów na temat nadchodzącej flagowej karty graficznej GeForce RTX 3090 Ti jeszcze w tym miesiącu, jednak najwyraźniej Zieloni zapomnieli o tym produkcie. 

Mamy już luty i nadal nie wiemy nic oficjalnie o tej nowej karcie, poza szczątkowymi informacjami ujawnionymi na targach CES 2022. Firma nie potwierdziła cen ani daty premiery, która według przecieków została ustalona na 27 stycznia, o czym zresztą pisaliśmy. Obecnie recenzenci wciąż czekają na sample do testów, które niedawno zostały niespodziewanie wstrzymane. Jak donosi bowiem VideoCardz, które zaciągnęło języka w wielu redakcjach, karty miały zostać wysłane w zeszły poniedziałek, ale tak się nie stało.

Mamy już luty i nadal nie wiemy nic oficjalnie o tej nowej karcie, poza szczątkowymi informacjami ujawnionymi na targach CES 2022.

Gdzie się podział GeForce RTX 3090 Ti? NVIDIA zapomniała o premierze?

W połowie stycznia gruchnęła wiadomość, że NVIDIA poprosiła wszystkich partnerów o wstrzymanie produkcji ich autorskich modeli GeForce RTX 3090 Ti. Jak się dowiedzieliśmy, firma napotkała pewne problemy związane ze sprzętem/BIOSem. Wciąż nie poznaliśmy szczegółów związanych z tą usterką, najwyraźniej jednak problem może być poważniejszy, niż się dotychczas wydawało i to on może być odpowiedzialny za to opóźnienie. 

RTX 3090 Ti bazuje na pełnym GPU GA102 z 10752 rdzeniami CUDA. Jest to również pierwszy procesor graficzny NVIDIA z 24 GB pamięci GDDR6X o prędkości 21 Gb/s. Dzięki 384-bitowej magistrali pamięci karta ta zapewni przepustowość do 1 TB/s. Upgrade specyfikacji wiąże się z wyższym zużyciem energii, domyślnie osiągającym 450 W. Model referencyjny NVIDIA ma być zasilany przez nowe 16-pinowe złącze PCIe Gen5, ale oczekuje się, że zaimplementują go również partnerzy NVIDII.

Niedawno EVGA opublikowała zwiastun swojej nowej karty graficznej Kingpin. Chociaż nie podano jej nazwy, oczywistym wydaje się, że jest to nadchodzący GeForce RTX 3090 Ti. Udostępniony obraz laminatu potwierdzał brak standardowych 8-pinowych złączy.

Wygląda na to, że musimy uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać wieści od NVIDII na temat jej nowego flagowca. Mamy tylko nadzieję, że nie przyjdzie nam już zbyt długo czekać na te informacje. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gdzie się podział GeForce RTX 3090 Ti? NVIDIA zapomniała o premierze?

 0