Gdzie się podziały mobilne Radeony. Brak nowych zapowiedzi na targach CES

Gdzie się podziały mobilne Radeony. Brak nowych zapowiedzi na targach CES

Ze świecą można było szukać nowych laptopów wyposażonych w karty graficzne AMD Radeon RX 7000M na targach CES 2024. Wygląda na to, że mobilne RDNA 3 są niczym jednorożce.

Chociaż AMD coraz skuteczniej walczy z Intelem w segmencie mobilnym za sprawą procesorów Ryzen, to laptopowe Radeony jakoś nie mogą nabrać rozpędu i choć spodziewaliśmy się wysypu gamingowych notebooków z GPU Czerwonych na targach CES, to takowe urządzenia praktycznie w ogóle nie pojawiły się w Las Vegas. Co więcej, choć AMD miało wiele do powiedzenia na targach CES 2024, to nie usłyszeliśmy żadnej informacji o mobilnych kartach graficznych Radeon RX 7000M opartych na architekturze RDNA 3 i to jest spore rozczarowanie.

Mobilne karty graficzne AMD Radeon RX 7000M nie były prezentowane na targach CES 2024 w nowych laptopach do gier.

Radeon RX 7900M

ComputerBase pojawił się w Las Vegas na targach CES 2024 i zauważył, że nie było ani jednego nowego laptopa z mobilną kartą graficzną Radeon RX 7000M. Redaktorzy nie tylko byli zawiedzeni, że nie pojawiły się żadne nowe notebooki z Radeonami RX 7000 Mobile, ale także m16 R2 i m18 R2 przeszły na konfiguracje jedynie z kartami GeForce RTX 4000 - przynajmniej obecnie modele z Radeonami nie są już dostępne".

Rok 2023 był szczególnie zły dla mobilnych kart graficznych AMD, pomimo wprowadzenia czterech modeli Radeon: 7700S, 7600S, 7600M i 7600M XT, a po tej premierze na rynku niemieckim dostępny był tylko jeden laptop (TUF 16 firmy ASUS). Później do porównywarek cen dodano już tylko jeden laptop, czyli Alienware m16 R1, pozostawiając klientom tylko te dwie opcje. W ostatnim roku nie udało nam się przetestować w sumie żadnego notebooka z samodzielną grafiką AMD na pokładzie. 

Radeon RX 7900M

Wygląda więc na to, że AMD całkowicie oddaje tu pole NVIDII i obecnie koncentruje się na premierze 24 stycznia swojej nowej grafiki, Radeon RX 7600 XT z Navi 33, do komputerów stacjonarnych. Przy okazji firma wypuści nowy sterownik, który wreszcie umożliwi technologię Fluid Motion Frames (generowanie klatek) w sterowniku publicznym.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gdzie się podziały mobilne Radeony. Brak nowych zapowiedzi na targach CES

 0