Gears 5 bez przepustki sezonowej i z darmowymi mapami

Gears 5 bez przepustki sezonowej i z darmowymi mapami

Twórcy Gears 5 potwierdzili, że ich gra nie otrzyma season passa, co oznacza, że wszelkie mapy czy dodatki zostaną udostępnione bezpłatnie. Do tego ekipa ze studia The Coalition nie pójdzie za panującymi trendami i nie zaoferuje graczom żadnych lootboxów, choć nie zabraknie mikrotransakcji. Progresja w przypadku Gears 5 ma być stosunkowo prosta i opierać się będzie na dwóch aspektach. Otóż w tytule pojawi się Tour of Duty, czyli system sezonów, dzięki któremu użytkownicy, wykonując dedykowane rozgrywce wieloosobowej wyzwania czasowe, odblokują nowe przedmioty. Drugie rozwiązanie to działający banalnie Supply Dropy i w jego przypadku im więcej czasu poświęcimy na potyczki z innymi graczami, tym więcej dostaniemy kart przedmiotów - w sytuacji otrzymania duplikatu, kartę przerobimy na złom, z którego wykonamy różne rzeczy.

Gears 5 nie otrzyma przepustki sezonowej, dzięki czemu nowe mapy zostaną udostępnione bezpłatnie. W grze pojawią się za to mikropłatności, które nie wpłyną na poziom naszych umiejętności.

Jeśli nie interesuje nas zdobywanie nagród w ten sposób lub po prostu nie mamy na to czasu, wówczas do akcji wkraczają wspomniane już mikropłatności. W praktyce za realne pieniądze kupimy wirtualną walutę o nazwie Iron, którą następnie wydamy na przedmioty czysto kosmetyczne, a także umożliwiające nabicie większego poziomu doświadczenia. Ostatnia opcja wydaje się nieco kontrowersyjna, aczkolwiek autorzy podkreślili, iż nie wpłynie na przewagę w grze, co oczywiście jest zdecydowanie na plus. Przy okazji zabraknie jakiejkolwiek losowości obecnej w większości gier z mikropłatnościami, czyli w praktyce dostaniemy to, za co płacimy. Określoną ilość monet nabędziemy także podczas zabawy w Tour of Duty.

Pomimo iż The Coalition zamierza nieco bardziej postawić na rozgrywkę wieloosobową, to nie zapominajmy, że filarem Gears 5 wciąż pozostaje tryb fabularny. Akcja produkcji toczy się po wydarzeniach przedstawionych w czwartym epizodzie serii, zaś my przejmujemy kontrolę nad Kait Diaz, która wspólnie z towarzyszącym jej Delmontem Walkerem przemierza planetę Sera, zamierzając zbadać pochodzenie Szarańczy, ale nie tylko. Tytuł trafi do sprzedaży na PC oraz Xbox One 10 września bieżącego roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gears 5 bez przepustki sezonowej i z darmowymi mapami

 0