Gears 5. Sprzedaż gry zablokowana w Chinach

Gears 5. Sprzedaż gry zablokowana w Chinach

Gears 5 swoją premierę dla posiadaczy usługi Xbox Game Pass oraz edycji Ultimate miał kilka dni temu (do wszystkich trafi 10 września) i do tej pory gra jako jedna z nielicznych wydanych przez Microsoft spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Niektórzy wskazywali, że jeśli amerykański gigant będzie oferował więcej tego typu tytułów w przyszłości, to wreszcie podejmie realną walkę z Sony. Najnowsza odsłona zapoczątkowanej w 2006 roku serii trafiła nie tylko na Xbox One, ale również komputery w tym platformę Steam gdzie swój debiut zaliczy 9 września. Okazuje się jednak, iż nie wszyscy posiadacze PC będą mogli cieszyć się przygodami ekipy Marcusa Fenixa, a do tej grupy zaliczają się mieszkańcy Chin, w których to produkcja zgodnie z dostępnymi informacjami została zablokowana.

Według dostępnych informacji sprzedaż Gears 5 na terenie Chin została wstrzymana przez "specyficzny problem".

Na forum platformy Valve, przedstawiciel studia The Coalition odpowiedzialnego za projekt przyznał, że powodem całej sytuacji jest „specyficzny problem". Chociaż nie wyjaśniono, na czym dokładnie polega ów tajemniczy kłopot to wydawca został zobowiązany do zawieszenia przedpremierowych zamówień na chińskim Steam, a także wydania gry. Deweloperzy jednak nie ignorują sprawy i aktualnie pracują nad jej pozytywnym rozwiązaniem. Nie wiemy, czy przytoczone ograniczenia objęły również wersję Gears 5 dostępną w Microsoft Store. Co ważne oficjalnie Steam nie jest dostępny w Państwie Środka, aczkolwiek potwierdzono trwające prace nad całkowicie oddzielną od międzynarodowej wersji platformą.

Mimo wszystko obostrzenia w Chinach nie powinny stanowić szczególnego zaskoczenia, jeżeli pod uwagę weźmiemy fakt ograniczenia przez tamtejsze władze wolności również w internecie. Według wielu opisów cenzura objęła takie serwisy jak Facebook, Twitter, Gmail czy WhatsApp. Z sieci mogą korzystać wszyscy, ale wyłącznie w granicach lokalnych usług, aplikacji oraz stron. Oczywiście wybawieniem w tym przypadku może okazać się program VPN, z którego spora część ludzi korzysta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gears 5. Sprzedaż gry zablokowana w Chinach

 0