Gears of War 4 otrzyma crossplay w meczach rankingowych

Gears of War 4 otrzyma crossplay w meczach rankingowych

Microsoft stopniowo zmienia zdanie odnośnie możliwości rywalizacji posiadaczy konsol Xbox One i użytkowników PC. Od teraz Gears of War 4 umożliwia zmagania tego typu także w meczach rankingowych.

Jest to posunięcie nieco kontrowersyjne. Wszak obydwie platformy używają innych urządzeń wskazujących z odmiennymi właściwościami. Z drugiej strony pecetowe serwery świecą pustkami i gracze muszą znacznie dłużej czekać aby znaleźć i dołączyć do meczów. Nie oznacza to jednak, że studio The Coalition wymusi crossplay na osobach, które jednak wolą trzymać się jednego środowiska. Dlatego też twórcy Gears of War 4 dodadzą do interfejsu sieciowego gry opcję zadeklarowania chęci rywalizacji z posiadaczami innej platformy. Będzie ona dostępna wyłącznie na Xbox One, a więc to od nich uzależniony jest wszelki przypływ nowych graczy na serwerach Windows 10 PC. Dokładna data wprowadzenia rankingowych meczów crossplay do Gears of War 4 nie jest znana, ale z komunikatu deweloperów wynika, że to kwestia "nadchodzących miesięcy".

Jak wynika ze statystyk testów crossplay z 2016, proporcja użytkowników Xbox One i Windows 10 PC wynosi 91:9. Co ciekawe stosunek zabójstw do zgonów był zbliżony u posiadaczy obydwu platform.

W tym momencie rozgrywka pomiędzy konsolowcami i pecetowcami możliwa jest w kilku trybach: Hordzie 3.0, kampanii, prywatnych meczach rywalizacyjnych multiplayer oraz na playlistach Social i Competitive Warm Up. Nie wszystkie z nich były dostępne od samego początku. Wraz z premierą możliwe były jedynie trzy pierwsze rodzaje rozgrywki crossplayowej. W międzyczasie deweloperzy kilkakrotnie testowali inne warianty integracji Xbox One i PC. Nadchodzące uaktualnienia być może rozwiążą w jakimś stopniu problem znacznie mniejszej liczby graczy na Windows 10 PC. Oprócz tej znaczącej zmiany, która nadejdzie w niedalekiej przyszłości, The Coalition już teraz dokonało przetasowań w kwestii playlist w wersji PC-towej, gdzie teraz widoczne są trzy ich typy: Social (crossplay), Core z cotygodniową rotacją Drużynowego deathmatchu i Króla wzgórza oraz Competitive z Competitive Warm Up (crossplay) i Eskalacją.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gears of War 4 otrzyma crossplay w meczach rankingowych

 0