Gears of War powraca. Microsoft zapowiada prequel kultowej serii

Gears of War powraca. Microsoft zapowiada prequel kultowej serii

Podczas Xbox Games Showcase Microsoft na sam koniec zostawił bombę od The Coalition. Gears of War powraca, ale następna odsłona nie jest kontynuacją Gears 5. To prequel, który będzie śledzić początki inwazji potworów. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun Gears of War: E-Day bazujący na w silniku gry.

Historia przeniesie graczy z powrotem do Emergence Day, dnia, w którym roje Locustów zaczęły wychodzić z ziemi, dokonując inwazji Sery. W przeszłości tylko inne media, takie jak książki i komiksy, omawiały ten moment na osi czasu Gears of War, ale w końcu The Coalition przeniesie graczy do tej epoki.

Gears of War powraca, ale następna odsłona nie jest kontynuacją Gears 5. To prequel, który będzie śledzić początki inwazji potworów.

„Fani głównych gier z serii Gears of War mogą spodziewać się, że poczują się jak w domu z Gears of War: E-Day” – czytamy w ogłoszeniu. „The Coalition pracuje nad odtworzeniem i udoskonaleniem charakterystycznej dla tej serii akcji z perspektywy trzeciej osoby, z szarżowaniem pomiędzy osłonami w sytuacjach zagrażających życiu lub śmierci, a wszystko to w ramach wybuchowej kampanii, która łączy w sobie satysfakcjonującą rozgrywkę i pełną emocji narrację prowadzoną przez postacie”.

Studio twierdzi, że wykorzystuje nowe technologie, które w dużym stopniu wpłyną na rozgrywkę w tej strzelance opracowanej na silniku Unreal Engine 5, ale obiecuje, że E-Day nadal będzie w swej istocie grą z serii Gears of War. Nawet Drony Locustów są przekształcane tak, aby były potężnymi potworami, a nie mięsem armatnim, za jakie robiły w ostatnich częściach. 

„Opowiadamy historię pochodzenia Marcusa i Doma oraz ich więzi… to jest więź, która definiuje tę serię” – dodaje Searcy. „To nie są postacie, które znamy z Gears 1 do 3. Nie mają na karku 10 lata walki z Szarańczą. Kiedy gra się rozpocznie, na Serze powinien zapanować pokój, a oni próbują sobie wyobrazić życie bez osoby, którą oboje kochali. Ludzie będą świadkami powstania tego braterstwa, które jest tak ikoniczne dla Gears”.

Powrót do początków uniwersum nie oznacza, że ​​The Coalition skończyło z osadzoną w przyszłości fabułą Gears. Wygląda na to, że studio planuje kontynuować fabułę Gears 5 po premierze E-Day.

Niestety, Gears of War: E-Day nie otrzymało daty premiery ani potwierdzenia platform, na które trafi, ale prawdopodobnie zadebiutuje na konsolach Xbox i PC. Jednak podobnie jak inne własne tytuły Microsoftu, w dniu premiery gra trafi do Xbox Game Pass, co zapewne ucieszy wiele osób. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gears of War powraca. Microsoft zapowiada prequel kultowej serii

 0