GeForce GTX 1050 Ti od Inno3D w wersji jednoslotowej

GeForce GTX 1050 Ti od Inno3D w wersji jednoslotowej

Firma Inno3D zaprezentowała kartę GeForce GTX 1050 Ti w wersji z jednoslotowym chłodzeniem, która powinna zadowolić wszystkich fanów miniaturyzacji.

Inno3D GeForce GTX 1050 Ti 1-Slot Edition, bo taką dokładnie nazwę nosi rzeczony akcelerator, stanowi wypadkową referencyjnego laminatu oraz autorskiego układu chłodzenia. Konstrukcja coolera opiera się na monolitycznym radiatorze z aluminium, a także asymetrycznie ulokowanym wentylatorze osiowym, wyraźnie wystającym poza obrys płytki drukowanej i chronionym od spodu plastikową maskownicą. Całą niezbędną do pracy energię karta czerpie ze slotu PCIe, co tłumaczy brak gniazda dodatkowego zasilania. Jeśli zaś chodzi o wyjścia obrazu - producent oddaje do dyspozycji użytkowników po jednym gnieździe DisplayPort 1.4 HDR, HDMI 2.0b oraz DVI-D. Jest to typowy pakiet złącz każdego GeForce'a GTX 1050 Ti. Tym samym prezentowany model nie traci niczego na swych zmniejszonych gabarytach.

GeForce GTX 1050 Ti ma ledwie 75-watowe TDP, co czyni go idealnym kandydatem na akcelerator do niewielkiego komputera, także w wersji jednoslotowej.

Jeśli GeForce GTX 1050 Ti, to oczywiście układ graficzny Pascal GP107-400, zrealizowany w procesie technologicznym 14 nm FinFET. Jak pamiętamy, niniejsza struktura zawiera 6 bloków SM, które przekładają się na 768 procesorów strumieniowych oraz 48 jednostek mapowania tekstur. Ponadto, na pokładzie akceleratora znajdziemy 32 rasteryzatory i 4 GB pamięci GDDR5 na 128-bitowej magistrali. Inno3D zdecydowało się pozostać przy referencyjnych taktowaniach chipu, ustalając taktowanie bazowe rdzenia na 1291 MHz z możliwością wzrostu do 1392 MHz wskutek działania algorytmu GPU Boost. Co oczywiste, pamięci również nie naruszono, serwując ostatecznie sugerowane 1750 MHz. Niestety producent nie podał ani daty wprowadzenia produktu do sprzedaży, ani tym bardziej jego sugerowanej ceny.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce GTX 1050 Ti od Inno3D w wersji jednoslotowej

 0