GeForce GTX 1070 Mini ITX OC - Gigabyte odsyła R9 Nano na emeryturę

GeForce GTX 1070 Mini ITX OC - Gigabyte odsyła R9 Nano na emeryturę

Choć budowa wydajnego komputera o wielkości konsoli jest marzeniem wielu użytkowników, wydajne karty w niewielkim formacie są wciąż niszą. W zeszłym roku impas próbowało przełamać AMD, wydając model R9 Nano, ale sprzęt Czerwonych nie zdobył jakiejś szczególnej popularności, będąc akceleratorem wycenionym niewspółmiernie do oferowanej wydajności. Teraz wykorzystując bardzo energooszczędnego Pascala, sytuację stara się podreperować firma Gigabyte. Owocem jej pracy jest model GTX 1070 Mini ITX OC, czyli pierwszy Pascal przeznaczony do zestawów miniaturowych.

Gigabyte GTX 1070 Mini ITX OC jest zauważalnie mniejszy od modelu FE, a mimo to podkręcony. Producent rozbudował też sekcję zasilania.

Filigranowy Tajwańczyk posiada zaledwie 17-centymetrowy laminat oraz jednowentylatorowy schładzacz z jednostką o średnicy 90 milimetrów, a producent mimo to zdecydował się na lekkie O/C. Zegar rdzenia pracuje domyślnie z częstotliwością 1531 MHz, co ponoć przekłada się na "dopalacz" zdolny uzyskać 1721 MHz. Na tym jednak nie koniec, bo kartę wyposażono dodatkowo funkcję One-click Super Overclocking, która pozwola na szybkie podbicie obydwu wartości kolejno do 1556 MHz i 1746 MHz. Ilość zainstalowanej pamięci wynosi 8 GB, czyli podobnie jak w referencyjnym modelu Founders Edition. Taktowania VRAM-u niestety nie ujawniono.

W odniesieniu do modelu referencyjnego, dorzucono dodatkową fazę zasilania (konfiguracja sekcji to teraz 5+1), jednak karta w dalszym ciągu zadowala się pojedynczą wtyczką PCIe 8-pin. Gigabyte nie tknął także złącz SLI. Zmieniono natomiast zestaw gniazd na panelu I/O, który zamiast trzech DisplayPortów 1.3/1.4 HDR, posiada tylko jeden DisplayPort, ale za to dwa DVI-D. Gniazdo HDMI 2.0b pozostało na swoim miejscu. Ile przyjdzie nam zapłacić za miniaturowego GTX-a 1070? Dowiemy się zapewne już wkrótce, bo produkt powinien zawitać do sklepów jeszcze w tym miesiącu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce GTX 1070 Mini ITX OC - Gigabyte odsyła R9 Nano na emeryturę

 0