GeForce GTX 1070 także doczeka się wersji z pamięciami GDDR5X

GeForce GTX 1070 także doczeka się wersji z pamięciami GDDR5X

W trakcie prezentacji swoich ostatnich wyników finansowych NVIDIA wspominała o dużych zapasach magazynowych GPU z rodziny Pascal i wygląda na to, że producent rzeczywiście musi posiadać duże ilości niesprzedanych układów GP104 z pamięciami GDDR5X. Pamięci te początkowo wykorzystywane były jedynie we flagowych modelach GeForce GTX 1080 i GTX 1080 Ti (plus TITAN Xp), ale najwyraźniej Zieloni próbują się pozbyć nadmiaru chipów, ponieważ niedawno do sprzedaży trafiły nowe wersje kart graficznych GeForce GTX 1060 z GDDR5X na pokładzie, a teraz dowiadujemy się, że podobnego odświeżenia doczekał się popularny model GeForce GTX 1070. Jednak warto podkreślić, że oprócz zmiany typu zastosowanych pamięci, jego specyfikacja pozostała praktycznie niezmieniona, ale mimo wszystko decydując się na zakup tej grafiki warto będzie celować w wariant wyposażony w pamięci oznaczone literką „X” na końcu.

NVIDIA wspominała o dużych zapasach magazynowych GPU z rodziny Pascal i wygląda na to, że producent rzeczywiście musi posiadać duże ilości niesprzedanych układów GP104 z pamięciami GDDR5X.

GeForce GTX 1070 także doczeka się wersji z pamięciami GDDR5X

GeForce GTX 1070 AMP Extreme Core GDDR5X został przedwcześnie ujawniony na stronie internetowej firmy Zotac, z której szybko został usunięty, ale jak powszechnie wiadomo w internecie nic nie ginie, a poza tym na stronę wciąż można się dostać za pomocą Google Cache. Karta wyposażona jest standardowo w układ graficzny GP104 ze 1920 rdzeniami CUDA i 8 GB pamięci, a w tym przypadku nie GDDR5, ale teoretycznie szybszej GDDR5X. Częstotliwość taktowania pamięci ustalona została jednak na poziomie 8 GHz, pomimo iż zastosowane układy GDDR5X mogą pracować z prędkością 10 Gb/s. Sama karta jest jednak fabrycznie podkręcona w zakresie GPU, które bazowo pracuje z prędkością 1607 MHz, a w trybie boost wyciąga 1797 MHz. Co ciekawe, model AMP Extreme od Zotac pochwalić może się nie tylko wyższymi prędkościami GPU (1805 MHz w trybie Boost), ale i pamięcią podkręconą do 8,2 GHz.

Na fabrycznych ustawieniach wydajność GeForce GTX 1070 AMP Extreme Core GDDR5X nie powinna znacząco różnić się od wariantu AMP Core, co dla wielu osób może okazać się rozczarowujące, ale trzeba pamiętać, że pamięci GDDR5X powinny bardzo łatwo się podkręcać, oferując duży potencjał w zakresie OC. Tym bardziej, że TDP tej grafiki ustalone zostało na poziomie aż 250 W, czyli 100 W więcej niż w referencyjnym wydaniu GTX 1070. Oznaczać może to, że w gruncie rzeczy otrzymać możemy tu GTX 1080 z wyłączonymi klastrami CUDA na GPU. Zapewne lada moment GeForce GTX 1070 z pamięciami GDRR5X doczeka się oficjalnej prezentacji i wysypu nowych modeli od partnerów Zielonych. Ich cena nie powinna być jednak wyższa od dotychczasowych.

GeForce GTX 1070 także doczeka się wersji z pamięciami GDDR5X

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce GTX 1070 także doczeka się wersji z pamięciami GDDR5X

 0