GeForce GTX 1180 może pojawić się na Computex 2018 - nowe przecieki

GeForce GTX 1180 może pojawić się na Computex 2018 - nowe przecieki

Przecieki sprzed kilku miesięcy sugerowały, że NVIDIA zaprezentuje nowe high-endowe GPU dla graczy pod koniec marca, ale tak się nie stało i wciąż nie wiemy dokładnie, kiedy zielona ekipa przedstawi następcę Pascala. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że może to nastąpić już w trakcie zbliżających się targów Computex 2018.

GeForce GTX 1180 dostrzeżony został bowiem w bazie danych TechPowerUp GPU, choć zapewne mamy tu do czynienia z próbką inżynieryjną (co oznacza, że ostatecznie spodziewać można się wyższego taktowania zegarów), więc GPU znajdować może się w finalnej fazie produkcji i szykować na nieodległą premierę. Najbliższym dużym wydarzeniem, na którym NVIDIA mogłaby zechcieć się pochwalić swoim nowym produktem, jest właśnie Computex. Jeśli zaś chodzi o specyfikację, to ta pokrywa się z poprzednimi przeciekami. I tak, GTX 1180  produkowany ma być w oparciu o 12 nm proces technologiczny FinFET od TSMC i na podkładzie znaleźć powinniśmy 3584 rdzenie CUDA podzielone na 28 jednostek SM. Całości dopełniać mają 64 ROP i 224 TMU oraz do 16 GB pamięci GDDR6 obsługiwane przez 256-bitowy interfejs.

GeForce GTX 1180 dostrzeżony został w bazie danych TechPowerUp GPU i zapewne mamy tu do czynienia z próbką inżynieryjną

Efektywne taktowanie pamięci wyniosło w tym wypadku 12 GHz, ale ostatecznie spodziewać można się tu jeszcze wyższej wartości. Prędkość GPU wynosi zaś bazowo 1405 MHz, a w trybie Boost wzrasta do 1582 MHz. Jeśli producent zabezpiecza się tu jak w Pascalu, to zapewne jest to minimalna gwarantowana częstotliwość zegara i w rzeczywistości taktowanie osiągać będzie nawet ok. 1800 MHz. Moc obliczeniowa jest z kolei szacowana na 13 TeraFlopsów, a TDP wynosić ma 200 W (do zasilania podłączyć trzeba będzie dodatkowo jedno 6-pinowe i jedno 8-pinowe złącze). Całości dopełniać mają 4 porty wideo umieszczono na śledziu, jeden HDMI i 3 DisplayPort. Zastanawia jednak, że GPU-Z odczytało architekturę karty jako Volta, pomimo iż poprzednie przecieki sugerowały zastosowanie technologii Turing. Może to być jednak zwykły błąd oprogramowania, bo o pomyłkę nietrudno, tym bardziej, że Turing ma być właśnie usprawnioną pod kątem gamingu wersją Volty. Premiery GeForce'a GTX 1180 oczekiwać można już nawet w lipcu, a cena kształtować może się w granicach 699-799 USD. Oczywiście, jak zwykle w tego typu przypadkach, radzimy podchodzić do tego typu niepotwierdzonych informacji z odpowiednią rezerwą, przynajmniej dopóki w sieci nie pojawi się więcej konkretnych doniesień.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce GTX 1180 może pojawić się na Computex 2018 - nowe przecieki

 0