GeForce GTX 1650 - cena, data premiery i szczegóły specyfikacji ujawnione

GeForce GTX 1650 - cena, data premiery i szczegóły specyfikacji ujawnione

GeForce GTX 1650 powoli odkrywa przed nami wszystkie swoje tajemnice i najnowsze przecieki dostarczają już niemal wszystkie najważniejsze informacje na temat tej nadchodzącej karty graficznej NVIDII. Przypominamy, że mamy w tym przypadku do czynienia z najsłabszym przedstawicielem rodziny Turing, ale biorąc pod uwagę jego spodziewaną cenę, produkt ten może cieszyć się sporym zainteresowaniem wśród osób, które poszukują relatywnie taniej karty do grania w rozdzielczości Full HD i w związku z tym są skłonne pójść na pewne kompromisy. Oczywiście, choć najnowsze sterowniki Zielonych umożliwiają wsparcie ray tracingu na wszystkich GPU z serii Turing i Pascal, tak w tym przypadku będzie to jedynie sztuka dla sztuki i można zapomnieć o grywalnym poziomie przy włączonym śledzeniu promieni w czasie rzeczywistym, a obejść trzeba będzie się też bez wsparcia ze strony DLSS, czyli technologii dostępnej na kartach GeForce RTX.

GeForce GTX 1650 jest najsłabszym przedstawicielem rodziny Turing, ale biorąc pod uwagę jego cenę, produkt ten może cieszyć się sporym zainteresowaniem.

GeForce GTX 1650 - cena, data premiery i szczegóły specyfikacje ujawnione

Wracając jednak do GeForce GTX 1650, model ten oparty będzie o procesor graficzny TU117-300 i GPU to pozostawia nieco pola do spekulacji, sugerując, że możemy doczekać się w przyszłości TU117-400, czyli w pełni odblokowanego układu, który trafi do GeForce’a GTX 1650 Ti (karta ta pojawia się w plotkach). Poza tym, potwierdzono, że GTX 1650 wyposażony będzie w 896 rdzeni CUDA, czyli nieco więcej niż pierwotnie zakładano (768). Na pokładzie znajdziemy też 4 GB pamięci VRAM typu GDDR5, które obsługiwane będą przez 128-birową magistralę. Jeśli za chodzi o taktowanie GPU, to bazowo wynosić będzie ono w przypadku referenta 1486 MHz, a w trybie Boost wzrośnie do 1665 MHz. TDP karty kształtować ma się na poziome 75 W, co oznacza, że nie będzie ona wymagać dodatkowego złącza zasilającego. Takowe (6-pinowe) i tak zobaczymy jednak w niektórych autorskich modelach, szczególnie tych fabrycznie podkręconych.    

Warto przejść do odpowiedzi na najważniejsze pytania, czyli kiedy GeForce GTX 1650 trafi na sklepowe półki i ile przyjdzie nam za niego zapłacić. I tak, według najnowszych doniesień na premierę karty graficznej przyjdzie nam poczekać do 23 kwietnia (dzień później niż ostatnio sugerowano), czyli najbliższego wtorku. Jeśli zaś chodzi o cenę, to ta wynosić ma jedynie 149 USD, czyli 30 USD mniej niż podawały poprzednie przecieki, co uznać trzeba za dobrą wiadomość. Jest to oczywiście kwota, jaką trzeba będzie wyłożyć za referencyjny model, który notabene nie istnieje i nie wiemy, ile modeli dostępnych będzie w tej kwocie na starcie. W sklepach (np. francuskim Amazonie) zaczynają się zaś pojawiać pierwsze oferty autorskich wersji, choćby od EVGA, których ceny wahają się od 170 do 190 EUR.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce GTX 1650 - cena, data premiery i szczegóły specyfikacji ujawnione

 0