GeForce GTX 1650 - wyciekły autorskie wersje od Zotac, Palit i Gainward

GeForce GTX 1650 - wyciekły autorskie wersje od Zotac, Palit i Gainward

Premiera kolejnej karty z rodziny Turing, czyli GeForce GTX 1650, zbliża się dużymi krokami i ta nie kryje już przed nami zbyt wielu tajemnic, ponieważ ostatnie przecieki dostarczyły nam informacji na temat specyfikacji, daty premiery i ceny tego modelu. Pozostała jeszcze kwestia jej formatu/designu i tu z pomocą przychodzą nam partnerzy NVIDII, których autorskie modele właśnie wyciekły do sieci. Tym samym ostatnia karta z serii GeForce GTX 16xx, która dołączy do wypuszczonych już GeForce’a GTX 1660 Ti i GTX 1660, będzie nie tylko najsłabszym Turingiem, ale także najbardziej kompaktowym. Będzie to bowiem typowy budżetowy model charakteryzujący się skromnym układem chłodzenia, wynikającym z niedużej mocy i wymagań energetycznych. A tak przynamniej sugerują nadchodzące warianty od takich producentów jak Zotac, Palit i Gainward.

GeForce GTX 1650 wyposażony będzie w 4 GB pamięci GDDR5, co wyraźnie potwierdzają opakowania kart graficznych partnerów NVIDII.

GeForce GTX 1650 - wyciekły autorskie wersje od Zotac, Palit i Gainward

I tak grafiki, które dostały się do sieci, prezentują m.in. kartę graficzną Zotac Gaming GeForce GTX 1650, która wyposażona będzie w 4 GB pamięci GDDR5 (pudełko wyraźnie potwierdza z jakim rodzajem VRAM będziemy mieli do czynienia). To co rzuca się w oczy, to zdecydowanie bardzo krótki laminat i zastosowanie tylko jednego wentylatora do chłodzenia konstrukcji. Na śledziu dostrzec możemy zaś typowy zestaw portów z HDMI, DisplayPort i Dual Link DVI-D. Nie znajdziemy tu natomiast dodatkowych gniazd zasilających, które są po prostu zbędne, gdyż z przecieków wynika, że TDP tego modelu wynosić będzie 75 watów, co oznacza, że pobór energii zmieści się w limicie podawanym przez slot PCIe. Poniżej możecie zapoznać się także z autorskimi wersjami od Gainward i Palit - zarówno Gainward Pegasus OC, jak i Palit StormX, prezentują się podobnie do oferty Zotaca, z tą różnicą, że ograniczono się tu tylko do dwóch portów: HDMI i DVI-D. Poza tym pochwalić będą mogły się zwiększonym taktowaniem, które bazowo wynosić ma 1665 MHz, a w trybie boost 1725 MHz.

GeForce GTX 1650 - wyciekły autorskie wersje od Zotac, Palit i Gainward

Z dotychczasowych doniesień wiemy, że GeForce GTX 1650 bazować będzie na układzie graficznym TU117, którego referencyjne zegary pracować mają z prędkościami 1395 MHz bazowo i 1560 w trybie boost. 4 GB pamięci GDDR5 obsługiwane mają być przez 128-bitową magistralę, a ich efektywna prędkość to 2 GHz, co daje przepustowość na poziomie 128 GB/s. Nie znamy jeszcze szczegółów konfiguracji rdzeni CUDA (spodziewać można się czegoś w przedziale 896-1024), ale wszystko powinno wyjaśnić się najpóźniej 22 kwietnia, ponieważ tego dnia spodziewamy się debiutu tej karty graficznej. Jeśli zaś chodzi o jej cenę, to wynosić ma ona 179 USD, więc na naszym rynku przełożyć powinno się to na kwotę wyraźnie poniżej 1000 zł.

GeForce GTX 1650 - wyciekły autorskie wersje od Zotac, Palit i Gainward

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce GTX 1650 - wyciekły autorskie wersje od Zotac, Palit i Gainward

 0