GeForce GTX 1660 Super potwierdzony przez ASUSa. Premiera wkrótce

GeForce GTX 1660 Super potwierdzony przez ASUSa. Premiera wkrótce

Zdaje się, że NVIDIA szykuje mocną ofensywę na październik i zamierza w przyszłym miesiącu wypuścić przynajmniej dwie nowe karty z serii GeForce GTX. Portal VideoCardz donosi bowiem, że udało mu się potwierdzić u ASUSa, że model GeForce GTX 1660 Super wkrótce trafi do sprzedaży, a jeśli prawdziwe okażą się też ostatnie plotki na temat debiutu tańszych GPU z rodziny Navi od AMD, to w październiku może dojść do bardzo ciekawego starcia w segmencie mainstreamowych grafik. Co ciekawe, wariant Super modelu GeForce GTX 1660 podobno nie przyniesie dużych zmian, ponieważ bazować ma na tym samym GPU TU116 z 1408 rdzeniami CUDA. Główną nowością ma być jednak zamiana pamięci GDDR5 o prędkości 8 Gb/s stosowanych w poprzedniku na nowsze GDDR6 pracujące z prędkością 14 Gb/s, co powinno zapewnić zauważalną, choć nie jakąś drastyczną poprawę osiągów.

Portal VideoCardz donosi, że udało mu się potwierdzić u ASUSa, że model GeForce GTX 1660 Super wkrótce trafi do sprzedaży.

GeForce GTX 1660 Super potwierdzony przez ASUSa. Premiera wkrótce

Premiera karty graficznej GeForce GTX 1660 Super to jednak przede wszystkim okazja dla NVIDII, by nieco przygotować się na nadejście nowych Radeonów, bazujących na architekturze RDNA i przystosować swoje ceny do konkurencji. Obecne ceny GTX 1660 zaczynają się od ok. 979 zł, natomiast GTX 1660 Ti od 1219 zł. GTX 1660 Super pozycjonowany będzie zapewne gdzieś pomiędzy tymi dwoma modelami, choć niewykluczone, że Zieloni zdecydują się na obniżenie ceny podstawowego GTX 1660 i wskoczenie w jego próg wariantu Super, co sprawił, że ich oferta będzie bardziej konkurencyjna. Wracając jednak do ASUSa, który jest źródłem tego przecieku, tajwański producent przygotowywać ma przynajmniej trzy autorskie warianty tej karty graficznej na start: Dual Evo, Phoenix i TUF3.

Warto przypomnieć, że ostatnie plotki prosto z Chin wskazywały, że 22 października doczekamy się debiutu karty graficznej GeForce GTX 1650 Ti i nie wiemy, czy tego samego dnia NVIDIA zaprezentuje także GeForce’a GTX 1660 Super (ASUS wspominać ma na razie tylko o przyszłym miesiącu), ale jest to wielce prawdopodobne. Jeśli zaś chodzi o nowości AMD, czyli karty Radeon RX 5500 i RX 5600, to jest szansa, że te modele zadebiutują nawet przed 15 października, aczkolwiek to tylko spekulacje bazujące na fakcie, że Czerwonym spieszno było do zamieszczenia wsparcia Navi 12 i Navi 14 w linuksowych bibliotekach Mesa 3D. Tak czy inaczej, październik zapowiada się niezwykle ciekawie, jeśli chodzi o nowości w zakresu kart graficznych.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce GTX 1660 Super potwierdzony przez ASUSa. Premiera wkrótce

 0