GeForce GTX 1660 Ti - kolejne wyniki wydajności i potwierdzenie ceny

GeForce GTX 1660 Ti - kolejne wyniki wydajności i potwierdzenie ceny

NVIDIA musiała zmienić zdanie praktycznie w ostatniej chwili, ponieważ wszystkie doniesienia, w tym i nasze źródła, potwierdzały, że Zieloni zaprezentują kartę graficzną GeForce GTX 1660 Ti już 15 lutego. Tak się jednak nie stało, co nie zmienia faktu, że data sklepowej premiery, czyli 22 lutego, (najbliższy piątek) wciąż ma obowiązywać, więc spodziewać można się oficjalnego ujawnienia tego modelu praktycznej w każdej chwili. Tymczasem do sieci dostaje się coraz więcej przecieków na temat tej karty, które nie tylko prezentują warianty przygotowywane przez partnerów NVIDII, ale dostarczają nam również potwierdzenie jej ceny oraz danych wskazujących na wydajność tego sprzętu. Tym razem niezastąpiony w tym względzie TUM_APISAK dostrzegł nowy wpis w bazie danych benchmarku Final Fantasy XV, gdzie przetestowano GeForce’a GTX 1660 Ti.

Najnowsze przecieki na temat karty GeForce GTX 1660 Ti dostarczają nam potwierdzenie jej ceny oraz danych wskazujących na wydajność tego sprzętu.

Ten uzyskał wynik na poziomie 5000 pkt., czyli nieco lepszy od GeForce’a GTX 1070 i zaledwie o 25 pkt. Słabszy od modelu TITAN X. Przypominamy, że GeForce GTX 1660 Ti ma być pierwszą kartą graficzną NVIDII z serii GTX wyposażoną w 12 nm układ Turing TU116, który pozbawiony będzie jednak wsparcia dla ray tracingu, czyli kluczowego elementu rodziny RTX. Z naszych informacji wynika, że urządzenie wyposażone będzie w 1536 rdzeni CUDA, a taktowanie GPU wynosić ma bazowo 1500 MHz i w trybie Boost wzrośnie do 1770 MHz. Na pokładzie znajdziemy ponadto 6 GB pamięci GDDR6 (choć ostatnie przecieki wskazują także na wersje z 3 GB) pracujących z prędkością 1500 MHz (efektywnie 12000 MHz) i obsługiwanych przez 192-bitową szynę. W ubiegłym miesiącu GTX 1660 Ti pojawił się w bazie danych benchmarku Ashes of the Singularity (AotS) , gdzie uzyskał wynik blisko 20% lepszy od swojego poprzednika, czyli GeForce’a GTX 1060.

Co prawda, wyniki z syntetycznych testów przeważnie nie przekładają się na realne użytkowanie, a wiele osób podważa rzetelność benchmarku Final Fantasy XV, niemniej jednak daje one ciekawe porównanie poszczególnych kart i różnic między nimi. GeForce GTX 1660 Ti przetestowany został w FFXV w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli z ustawieniem grafiki High Quality, co pozwoliło mu uzyskać rezultat tylko o 0,5% słabszy od GeForce Titan X, który w czasie debiutu kosztował 1000 USD oraz o 0,9% lepszy wynik od GeForce GTX 1070 (tu spodziewaliśmy się nieco większej różnicy na korzyść nowego modelu). Poza tym GTX 1660 Ti wypadł tylko 5,28% słabiej od Radeon VII, czyli nowego high-endowego modelu AMD, który kosztuje 700 USD (choć trzeba uczciwie przyznać, że FFXV faworyzuje produkty NVIDII). Jest to o tyle imponujące, że potwierdzają się przecieki odnośnie ceny nowego GeForce’a, który kosztować ma 279 USD. Tyle wynosić ma przynajmniej cena za referenta i spodziewać można się, że autorskie modele od partnerów Zielonych mogą być nieco droższe.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce GTX 1660 Ti - kolejne wyniki wydajności i potwierdzenie ceny

 0