GeForce GTX 1660 Ti z oficjalnym debiutem. Znamy polską cenę

GeForce GTX 1660 Ti z oficjalnym debiutem. Znamy polską cenę

Zgodnie z oczekiwaniami NVIDIA zaprezentowała dziś kartę graficzną GeForce GTX 1660 Ti, czyli pierwszy model bazujący na architekturze Turing z serii GTX. W odróżnieniu od produktów z serii RTX, nie znajdziemy tu wsparcia ani dla ray tracingu, ani DLSS i zamiast tego Zieloni stawiają na rozsądną cenę sparowaną z wydajnością, która pozwoli na uruchomienie wszystkich nowych gier w rozdzielczości Full HD w wysokich ustawieniach. Turing zapewnia także wsparcie dla operacji stało i zmiennoprzecinkowych, zunifikowaną architekturę pamięci podręcznej z 3x większą pamięcią L1 niż karta GTX 1060 oraz wsparcie dla adaptacyjnej techniki cieniowania. Co więcej, producent chwali się, że nowa architektura ma 1,4 razy większą sprawność energetyczną niż architektura Pascal, która wcześniej stanowiła standard energooszczędnych układów GPU. W rezultacie, przy poborze mocy 120 W, GTX 1660 Ti zapewnia najlepszą wydajność na wat w swojej klasie.

Zieloni stawiają na rozsądną cenę sparowaną z wydajnością, która pozwoli na uruchomienie wszystkich nowych gier w rozdzielczości Full HD w wysokich ustawieniach.

Pierwsze testy, które ukazują się w sieci, potwierdzają, że GeForce GTX 1660 Ti wyprzedza porównywalne karty graficzne wcześniejszych generacji i doskonale sprawdza się w nowoczesnych grach wykorzystujących skomplikowane cieniowanie. NVIDIA twierdzi, że jest 1,5 razy szybsza niż karta GeForce GTX 1060 6GB i pozwala graczom osiągnąć 120 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p w popularnych grach takich jak Fortnite, PUBG i Apex Legends. Do poziomu GeForce GTX 1070 odrobinę jednak zabrało (choć może się to zmienić wraz z optymalizacją sterowników), a karta jest też wyraźnie słabsza od GeForce RTX 2060, więc różnica między nimi nie sprowadza się jedynie do obsługi technologii RTX. GeForce GTX 1660 Ti jest wyposażony w 1536 rdzeni CUDA, 6 GB nowej pamięci GDDR6 (192-bitowy interfejs) pracującej z szybkością 12 Gb/s i jest taktowana zegarem o częstotliwości prawie 1770 GHz (boost clock), który wedle zapewnień producenta można z łatwością zwiększyć, aby zapewnić jeszcze lepszą wydajność.

NVIDIA podaje, że ponad dwie trzecie graczy PC wciąż korzysta z kart graficznych o wydajności nieprzekraczającej poziomu GTX 960 — karty, która zadebiutowała na rynku w roku 2014. Firma w związku z tym przekonuje, że GTX 1660 Ti zapewnia do 3x wyższą wydajność, co czynić ma go idealnym następcą i opłacalnym zakupem dla tych, którzy chcą cieszyć się znacznie większą liczbą klatek na sekundę w swoich ulubionych tytułach. Karty graficzne GeForce GTX 1660 Ti są dostępne już dziś od wiodących dostawców kart, takich jak ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY i Zotac (nie uświadczymy w tym przypadku referenta). Ich ceny zaczynają się od 1339 zł. Dzisiaj został również opublikowany nowy sterownik Game Ready obsługujący karty GeForce GTX 1660 Ti i posiadający optymalizacje dla gry Anthem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce GTX 1660 Ti z oficjalnym debiutem. Znamy polską cenę

 0