GeForce MX350 i GeForce MX330 z mocniejszymi GPU z rodziny Pascal

GeForce MX350 i GeForce MX330 z mocniejszymi GPU z rodziny Pascal

NVIDIA szykuje się do odświeżenia swoich najbardziej podstawowych kart graficznych dla laptopów. W sterownikach firmy odnaleziono bowiem wzmianki na temat dwóch nadchodzących modeli: GeForce MX350 i GeForce MX330. Te mają być następcami kart GeForce MX250 i GeForce MX230 i ponownie bazować będą na kilkuletniej już architekturze Pascal. Z przecieków wynika jednak, że w tym przypadku Zieloni nie zdecydują się prosty rebranding, tak jak miało to miejsce ostatnim razem i zamiast odgrzewać kotlety, producent wprowadzi w serii MX długo wyczekiwane upgrade’y, które powinny przełożyć się na znaczący wzrost wydajności nowych budżetowych kart graficznych NVIDII.

W sterownikach NVIDII odnaleziono wzmianki na temat dwóch nadchodzących modeli: GeForce MX350 i GeForce MX330.

GeForce MX350 i GeForce MX330 z mocniejszymi GPU Pascal

Taki obrót spraw wynikać może z ofensywy AMD na segment mobilny, nie tylko za pomocą kart graficznych ze średniej półki, ale także swoich nowych APU. Dotychczas bowiem bardzo popularną kombinacją wśród producentów laptopów były procesory Intela wraz z kartami graficznymi GeForce MX, co przekładało się na znacząco wyższą wydajność graficzną niż w przypadku tylko zintegrowanych układów Niebieskich. Kiedy więc AMD zapowiedziało nowe APU z serii Ryzen 4000, która cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony producentów notebooków, nic dziwnego, że NVIDIA poczuła się zagrożona i postanowiła przygotować sensowną odpowiedź. Przypominamy, że obecnie stosowany GeForce MX250 bazuje na układzie GP108 z 384 rdzeniami CUDA. Nowy GeForce MX350 ma z kolei wykorzystywać GP107 z 640 rdzeniami CUDA, co oznacza aż 66,7% wzrost w tym zakresie, który powinien pozwolić uzyskać wydajność zbliżoną do mobilnej karty graficznej GeForce GTX 1050.

GeForce MX330 wciąż wyposażony ma być natomiast w układ graficzny GP108, który stanowił również podstawę modelu GeForce MX230. Niemniej jednak i ta karta doczekać ma się upgrade’u, ponieważ poprzednik oferuje tylko 256 rdzeni CUDA, a nadchodzący GeForce MX330 posiadać ma ich już 384, co daje 50% wzrost. Zarówno GP107, jak i GP108, produkowane są przez Samsunga w 14 nm procesie technologicznym FinFET. Na chwilę obecną przecieki nie wspominają nic na temat konfiguracji pamięci nowych kart, ale spodziewać można się, że wciąż będą to 2 GB GDDR5 z 64-bitową szyną. Spodziewać można się także, że seria MX 300, podobnie jak poprzednik, doczeka się przyspieszenia zegarów rdzeni i pamięci. Jak na razie to jednak tylko niepotwierdzone informacje i oficjalnej prezentacji spodziewamy się w przyszłym miesiącu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce MX350 i GeForce MX330 z mocniejszymi GPU z rodziny Pascal

 0