GeForce Now cieszy się niemałą popularnością. NVIDIA ujawnia dane rejestracji

GeForce Now cieszy się niemałą popularnością. NVIDIA ujawnia dane rejestracji

GeForce Now to popularna usługa streamingowa od NVIDII, na wskazują dane dotyczące zarejestrowanych kont. Platforma w minionych miesiącach zyskała nowych użytkowników.

Jak podaje serwis PCmag NVIDIA GeForce Now posiada 20 milionów zarejestrowanych użytkowników. Informację tę ujawnił dyrektor finansowy firmy, Collete Kress. Jest to wzrost względem ubiegłych miesięcy i ogromny progres jeżeli chodzi o początek platformy, która wyszła z bety w lutym 2020 roku. Miała wówczas bazę 1 miliona zarejestrowanych użytkowników. 19 mln w ponad dwa lata to niemały sukces. W obecnym kwartale należy oczekiwać kolejnego progresu. Serwisy strumieniujące gry zyskały na popularności po wybuchu pandemii COVID-19 i w wyniku nieciekawej sytuacji na rynku kart graficznych.

Usługa GeForce Now posiada 20 milionów zarejestrowanych użytkowników.

NVIDIA GeForce Now

GeForce Now możemy używać za darmo, ale są przy tym ograniczenia, bowiem do użytku mamy komputer klasy podstawowej, standardowy dostęp do serwerów gamingowych oraz sesję o maksymalnej długości 1 godziny. Plan Priority za 49 zł miesięcznie umożliwia streaming na komputerze klasy premium z RTX On, priorytetowy dostęp do serwerów gamingowych, granie w 1080p przy 60 klatkach na sekundę i sesje o długości do 6 godzin. Opcja najwyższej wydajności, za którą zapłacimy 99 zł miesięcznie zawiera PC wyposażony w kartę graficzną GeForce RTX 3080, wyłączny dostęp do serwerów RTX 3080, rozdzielczość 4K i 120 fps oraz sesje o długości do 8 godzin.

Z platformy skorzystamy nie tylko na dedykowanej aplikacji, ale również na przeglądarkach internetowych Chrome, Safari na iOS i Edge. GeForce Now systematycznie zwiększa liczbę obsługiwanych tytułów, które uprzednio musimy posiadać na kontach takich jak Steam czy Epic Games. Sama NVIDIA zanotowała w drugim kwartale 2022 roku gorszy przychód niż zakładano i wyniósł on 6,7 mld dolarów zamiast 8,1 miliardów dolarów amerykańskich. Największe straty przyniósł segment gamingowy z 44% spadkiem kwartał do kwartału i 33% rok do roku.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce Now cieszy się niemałą popularnością. NVIDIA ujawnia dane rejestracji

 0