GeForce Now dostępny na iOS dzięki przeglądarce Safari

GeForce Now dostępny na iOS dzięki przeglądarce Safari

GeForce Now czyli wielki nieobecny na iOS wreszcie pojawia się na platformie Apple dzięki Safari. Jak to konkretnie działa? Otóż przeglądarka oferuje opcję instalacji witryn jako "aplikacji" co umożliwia funkcjonowanie narzędzia NVIDII. Usługa jest aktualnie dostępna na Safari w formie bety i działa na iPhone'ach oraz iPadach, a także oferuje obsługę kontrolera czy dostęp do biblioteki gier z PC. NVIDIA dołącza tym samym do Microsoftu oraz Amazona chcących uniknąć rygorystycznych obostrzeń producenta iPhone'ów, które coraz częściej mają stanowić broń do zwalczania konkurencji aniżeli zapewnić rzeczywistą ochronę użytkownikom. Warto wspomnieć, że w takich słowach obecną platformę opisała osoba niegdyś kierująca App Store w zeznaniach dla organu antymonpolowego, który stwierdził, że konieczne są duże zmiany, by uniemożliwić firmom pokroju Apple nadużywanie dominującej pozycji na wybranych rynkach oraz specjalnego traktowania własnych usług.

GeForce Now pojawiło się na iOS dzięki wykorzystaniu przeglądarki Safari.

Oprócz tego NVIDIA pracuje nad połączeniem usługi z GOG, co umożliwi dodanie jeszcze większej ilości produkcji. W sierpniu uruchomiono GeForce Now wydaniu dla Chromebooków. Niewątpliwie wprowadzenie oferty Zielonych do świata iOS rozbudziło nadzieję wśród posiadaczy urządzeń Apple o przywróceniu Fortnite. Zgodnie z dostępną informacją odpalenie battle royala ma być realne za sprawą współpracy podjętej przez twórcę GeForce'ów z Epic Games. Jest to więc swego rodzaju koń trojański i dobry sposób na ominięcie ograniczeń związanych z wyrzuceniem Fortnite z App Store. Przypomnijmy, że Apple popadło w konflikt z Epic usuwając grę za złamanie wytycznych sklepu. Deweloperzy stracili tym samym niemałe źródło zarobku, bowiem battle royale w wersji na system giganta z Cupertino codziennie przyciągał dużą grupę odbiorców.

Wprawdzie GeForce Now to usługa subskrypcyjna, ale oferuje także darmową, choć mocno ograniczoną ofertę. Jeżeli ktoś jest jednak zainteresowany dłuższymi sesjami gier, priorytetowym dostępem do serwerów czy opcjonalnym ray tracingiem wówczas powinien wykupić abonament za 25 złotych miesięcznie lub edycję Founders kosztującą 125 złotych na pół roku z miesiącem w gratisie. Warto przypomnieć, że jakiś czas temu ze współpracy z NVIDIĄ wycofało się kilku wydawców zabierając ze sobą interesujące tytuły i na tej liście znalazł się m.in. Square Enix, aczkolwiek ten ostatni po krótkiej rozłące podjął decyzję o przywróceniu gier do GeForce Now.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce Now dostępny na iOS dzięki przeglądarce Safari

 0