GeForce NOW z oficjalną premierą. NVIDIA rzuca rękawice Google Stadia

GeForce NOW z oficjalną premierą. NVIDIA rzuca rękawice Google Stadia

Po przeciągających się beta testach, NVIDIA w końcu oficjalnie wystartowała z usługą GeForce NOW, czyli serwisem do streamowania gier z chmury, który konkurować ma z Google Stadia oraz Project xCloud. Od dzisiaj nie musimy już zapisywać się na listę osób oczekujących, wprowadzono również dwa plany taryfowe, w tym jeden bezpłatny. „GeForce NOW wpisuje się w kwitnący ekosystem gier komputerowych, umożliwiając przesyłanie strumieniowanej rozgrywki generowanej w chmurze przez najwyższej klasy karty graficzne NVIDIA” - tłumaczy zielona ekipa. Po zalogowaniu się w usłudze, użytkownik może korzystać z bogatej biblioteki gier dostępnych w popularnych platformach cyfrowych. Na start producent zapewnia wsparcie dla setek tytułów, a gry uruchamiać można bezpośrednio z biblioteki serwisu NVIDIA lub skorzystać np. z produkcji na Steam.

Na start producent zapewnia wsparcie dla setek tytułów, a gry uruchamiać można bezpośrednio z biblioteki serwisu NVIDIA lub skorzystać np. z produkcji na Steam.

„Gry można uruchamiać z niemal dowolnego komputera PC, Maca, telewizora (z podłączonym urządzeniem SHIELD) oraz telefonu lub tabletu z systemem Android. To jak instalacja w urządzeniu karty graficznej GeForce, czyli upgrade własnego sprzętu do najnowocześniejszego komputera do grania w chmurze” - czytamy w komunikacie prasowym. Główną zaletą GeForce NOW jest fakt, że nie musimy martwić się o wydajność komponentów, ani dbać o jakiekolwiek aktualizacje. Instalacja dodatków do gier, łatek i najnowszych sterowników Game Ready dokonuje się bezpośrednio na serwerach usługi GeForce NOW, zatem gracz może się skupić wyłącznie na samej rozgrywce. GeForce NOW jest otwartą platformą, która pozwala użytkownikom „przynosić własne gry” z najważniejszych sklepów cyfrowych. Obecnie są to już setki gier, które można od ręki uruchamiać w usłudze (lista dostępna w wyszukiwarce), a kolejne są dodawane co tydzień. W przypadku starszych gier (ponad 1000 tytułów), które nie są już teraz tak popularne jak kiedyś, istnieje możliwość ich uruchamiania przy użyciu jednosesyjnych instalacji.

NVIDIA podaje, że prace nad usługą GeForce NOW trwały całą dekadę, a dopracowanie jej działania podczas otwartych testów beta przez ostatnie dwa lata pozwoliło stworzyć najlepszą platformę gier PC w chmurze. „Każda milisekunda procesu została zoptymalizowana w celu zmniejszenia opóźnień, przy jednoczesnym zachowaniu wydajności, do poziomu, w którym są one nieistotne dla większości graczy”. Producent oferuje dwa plany taryfowe. Całkowicie bezpłatny lub w abonamencie (Founders). Bezpłatny plan oferuje użytkownikom standardowy dostęp do serwerów i jednogodzinnych sesji. Pakiet Founders zapewnia priorytetowy dostęp do serwerów i sesji trwających sześć godzin.

Pakiet Founders obejmuje 90-dniowy bezpłatny okres próbny, a następnie miesięczny abonament (gwarancja ceny przez kolejne 12 miesięcy) będzie wynosił 25 zł. Z pakietu Founders można zrezygnować w dowolnym momencie, nawet po 90 dniach bezpłatnego okresu próbnego. Oba plany taryfowe nie wprowadzają limitu liczby sesji, zatem po zakończeniu jednej, można natychmiast rozpocząć kolejną. Oferują także streaming w jakości 1080p i 60 kl./s. GeForce NOW wprowadza również do chmury technikę ray tracingu. Użytkownicy pakietu Founders otrzymują możliwość gry z efektami RTX w takich tytułach jak Wolfenstein: Youngblood czy Metro Exodus. Gracze korzystający z bezpłatnego dostępu do usługi również mogą uruchamiać te gry, jednak z wyłączonym śledzeniem promieni.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce NOW z oficjalną premierą. NVIDIA rzuca rękawice Google Stadia

 0