GeForce RTX 2060 - wyciekła wersja od Gigabyte, znamy pierwsze szczegóły

GeForce RTX 2060 - wyciekła wersja od Gigabyte, znamy pierwsze szczegóły

Kiedy NVIDIA zaprezentowała nową serię kart graficznych GeForce RTX, wiele osób było rozczarowanych faktem, że Zieloni przygotowali jedynie ofertę dla bardziej zamożnych graczy, których stać na modele z górnej półki (co w kontekście cen RTX-ów było szczególnie widoczne). Wiadomo jednak, że co się odwlecze, to nie uciecze i prędzej czy później doczekamy się zapowiedzi nowych modeli NVIDII, bazujących na architekturze Turing, przygotowanych z myślą o średnim segmencie cenowym. Najnowsze przecieki wskazują zaś, że oficjalna prezentacja jest praktycznie tuż za rogiem, ponieważ rano pisaliśmy o mobilnych kartach GeForce RTX 2000, wśród których znalazł się laptopowy model GeForce RTX 2060, a teraz mamy okazję przyjrzeć się pierwszej stacjonarnej karcie graficznej GeForce RTX 2060, przygotowywanej przez Gigabyte.

Dzięki najnowszemu przeciekowi, mamy okazję przyjrzeć się pierwszej stacjonarnej karcie graficznej GeForce RTX 2060, przygotowywanej przez Gigabyte.

GeForce RTX 2060 - wyciekła wersja od Gigabyte, znamy pierwsze szczegóły

Źródłem tego przecieku jest portal VideoCardz, który słynie z publikacji sprawdzonych informacji, więc możemy być pewni, że nie jest to tzw. „fake”. Powyższa grafika prezentuje autorski wariant karty graficznej GeForce RTX 2060 od jednego z najpopularniejszych producentów, czyli firmy Gigabyte. Model ten wyposażony jest w GPU TU106, które znamy już z karty GeForce RTX 2070, ale co naturalne układ ten został wyraźnie przycięty w stosunku do wariantu z mocniejszej grafiki. W tym przypadku otrzymać mamy bowiem 30 jednostek wykonawczych i mnożąc to przez 64, dostajemy całkowitą liczbę rdzeni CUDA wynoszącą 1920. Poza tym, RTX 2060 otrzymać ma 6 GB pamięci GDDR6 (na co wskazywał już laptopowy wariant), a jego maksymalne taktowanie wynosić powinno 1,2 GHz.

GeForce RTX 2060 - wyciekła wersja od Gigabyte, znamy pierwsze szczegóły

Karta od Gigabyte ma być jednak fabrycznie podkręcona, ale nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów odnośnie zastosowanych w niej prędkości bazowych czy w trybie Boost. Model ten wyposażono ponadto w 8-pinowe złącze zasilające, ale referencyjne wersje potrzebować będą najprawdopodobniej tylko 6-pinowego złącza. Premiera GeForce RTX 2060 nastąpić ma na początku przyszłego roku wraz z mobilnymi kartami Turing, co oznacza, że oficjalne zapowiedzi mogą być szykowane przez NVIDIĘ na targi CES, które tradycyjnie odbędą się na początku stycznia. Przeciek ten zdaje się także ucinać wszelkie spekulacje odnośnie tego, czy model 2060 oznaczony będzie jako GTX czy RTX i postawienie na tę drugą opcję oznacza, że Zieloni zamierzają dostarczyć wsparcie dla ray-tracingu w średniej półce, choć biorąc pod uwagę wpływ tej technologii na wydajność, w przypadku najbardziej wymagających gier pozwolić będziemy mogli sobie zapewne jedynie na granie w Full HD przy mocno organicznej płynności (i zapewne ustawieniach graficznych).

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 2060 - wyciekła wersja od Gigabyte, znamy pierwsze szczegóły

 0