GeForce RTX 2080 Ti SUPER nie znajduje się w planach NVIDII

GeForce RTX 2080 Ti SUPER nie znajduje się w planach NVIDII

Okazuje się, że wbrew temu, co zdawały się sugerować wcześniejsze doniesienia, NVIDIA może wcale nie planować wypuszczenia na rynek karty graficznej GeForce RTX 2080 Ti SUPER, a tak przynajmniej podaje Anthony Garreffa z portalu TweakTown. Warto zacząć od tego, że pierwsze plotki na temat serii GeForce RTX SUPER, pojawiające się zanim ta została w ogóle potwierdzona przez Zielonych słynnym zwiastunem, podawały, że producent szykuje się do odświeżenia całej oferty RTX-ów poprzez dodanie większej liczy rdzeni lub zwiększenie pojemności pamięci VRAM. Następnie, jakiś miesiąc temu, do sieci wyciekły informacje na temat karty graficznej GeForce RTX 2080 Ti SUPER. Ich źródłem był portal WccfTech, który przy okazji dostarczył wiele sprawdzonych szczegółów odnośnie SUPER modeli NVIDII, choć nie brakowało tu również licznych nieścisłości i pomyłek (np. podawano, że RTX 2080 SUPER wyposażone będzie w GPU TU102, a RTX 2060 SUPER i RTX 2070 SUPER otrzymać miały odblokowane układy graficzne).

Wygląda na to, że nie mamy co liczyć na kartę graficzną GeForce RTX 2080 Ti SUPER.

W przeciekach od WccfTech pojawiała się także karta graficzna GeForce RTX 2070 Ti SUPER, która  raczej nie ma szans ujrzeć światła dziennego, ponieważ modele GeForce RTX 2070 SUPER oraz GeForce RTX 2080 SUPER dzieli zaledwie kilka procent wydajności, choć producent może ponownie zdecydować się na zablokowanie możliwości fabrycznego podkręcania autorskich kart, ale to rozważania na inną okazję. Wróćmy jednak do głównego tematu, czyli karty graficznej GeForce RTX 2080 Ti SUPER, do której odnosi się TweakTown. Anthony Garreffa podaje bowiem, że zapytał wprost Jeffa Fishera z NVIDII, w trakcie konferencji prasowej, czy możemy spodziewać się takowego modelu ze strony Zielonych, na co przedstawiciel firmy odpowiedział, że nie. Nie mamy pewności, czy Fisher po prostu unikał odpowiedzi na pytanie, czy powiedział prawdę, ale wygląda na to, że nie ma co liczyć na pojawienie się tej karty na rynku.

Oczywiście nigdy nie możemy być niczego pewni na 100%, jeśli chodzi o producentów sprzętu komputerowego, tym bardziej, że sytuacja na rynku potrafi być bardzo dynamiczna i np. NVIDIA może zostać zmuszona do szybkiej odpowiedzi na wypuszczenie przez AMD high-endowej karty graficznej Navi, która okaże się zagrażać jej pozycji w tym segmencie. Ewentualnie TITAN RTX może zostać odesłany na emeryturę (EOL), co także może być bodźcem do pojawienia się RTX 2080 TI SUPER, choć prędzej NVIDIA zdecyduje się w takim przypadku na zaprezentowanie nowego TITAN-a. W obecnej sytuacji wydaje się, że RTX 2080 TI SUPER zagrażałby pozycji TITAN-a RTX, a zakładając, że nowy GeForce byłby dużo tańszy, mogłoby to doprowadzić do aktu kanibalizmu wewnątrz rodziny.        

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 2080 Ti SUPER nie znajduje się w planach NVIDII

 0