GeForce RTX 3070 przetestowany w 3DMarku. Wyniki są bardzo obiecujące

GeForce RTX 3070 przetestowany w 3DMarku. Wyniki są bardzo obiecujące

Niedalej jak wczoraj pisaliśmy o wycieku wyników karty graficznej GeForce RTX 3070 z Geekbench 4.0 oraz Ashes of the Singularity, tymczasem w sieci pojawiły się już rezultaty tej grafiki z kolejnego popularnego benchmarku, 3DMark. Wedle zapewnień NVIDII, bazujący na 8 nm GPU GA104 model będzie oferował bardzo zbliżoną wydajność do flagowca z poprzedniej generacji, czyli GeForce RTX 2080 Ti. Redaktorzy portalu VideoCardz mieli uzyskać potwierdzenie od zaprzyjaźnionych recenzentów, którzy testują już tę kartę, że rzeczywiście wypada ona nieco lepiej od RTx 2080 Ti w grach, a w benchmarkach syntetycznych pochwalić może się bardzo zbliżonymi rezultatami. Jak zatem wygląda sytuacja w 3DMarku, czyli jednym z najpopularniejszych narzędzi do pomiaru możliwości GPU?   

Jak zatem GeForce RTX 3070 wypada w 3DMarku, czyli jednym z najpopularniejszych narzędzi do pomiaru wydajności GPU? 

Warto zacząć od tego, że wielu entuzjastów nie przepada za tym benchmarkiem, co nie zmienia jednak faktu, że jest to jedno z najprostszych i najszybszych narzędzi do porównywania wydajności kart graficznych. Co więcej, oprogramowanie to jest stale rozwijane przez twórców, którzy regularnie dostarczają nowe testy, sprawdzające możliwości GPU choćby w zakresie wirtualnej rzeczywistości czy ray tracingu. I tak, GeForce RTX 3070 uzyskał w teście Fire Strike Ultra (Graphics) wynik 8749 punktów, a w Fire Strike Extreme 17115 punktów. Idąc dalej otrzymujemy 6907 punktów w Time Spy Extreme oraz 13945 w Time Spy. W teście ray tracingu, czyli Port Royal, RTX 3070 uzyskał zaś 8324 punktów. 

GeForce RTX 3070 przetestowany w dwóch popularnych benchmarkach. Spełnia oczekiwania?

Rzucając szybko okiem na wyniki RTX 2080 Ti w tych testach przekonamy się, że nowość Zielonych przeważnie wypada lepiej od flagowego Turinga, co tylko pokazuje, jak dużym skokiem wydajnościowym jest architektura Ampere. Co więcej, NVIDIA oficjalnie twierdzi, że  RTX 3070 jest średnio 60% szybszy od swojego poprzednika, czyli RTX 2070: "W szeregu tytułów z obsługą ray tracingu i tytułów DirectX i Vulkan, GeForce RTX 3070 zapewnia podobną lub wyższą wydajność niż GeForce RTX 2080 Ti (sprzedawany za dwukrotnie wyższą cenę) i jest średnio o 60% szybsza niż GeForce RTX 2070". Karta zadebiutuje na rynku 29 października i tego dnia pojawi się również wysyp recenzji, co oznacza, że będzie mało czasu na zapoznanie się z wydajnością kart i zakup, zanim zostaną wyprzedane. Nie ma bowiem wątpliwości, że kara rozchodzić będzie się jak ciepłe bułeczki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 3070 przetestowany w 3DMarku. Wyniki są bardzo obiecujące

 0