GeForce RTX 3070 Ti jednak istnieje? Karta pojawiła się w nowym przecieku

GeForce RTX 3070 Ti jednak istnieje? Karta pojawiła się w nowym przecieku

Dawno już nie słyszeliśmy nic na temat karty graficznej GeForce RTX 3070 Ti, ale na początku września ubiegłego roku pojawił się przeciek z gotowym PC od Lenovo wyposażonym w ten niezapowiedziany jeszcze model NVIDII. Mowa tu konkretnie o stacjonarnym komputerze Lenovo Legion T7 34IMZ5, który pojawił się dosłownie dzień po tym jak Zieloni zaprezentowali pierwsze GeForce’y z rodziny Ampere. Później jeszcze kilkukrotnie karta GeForce RTX 3070 Ti/SUPER pojawiała się w przeciekach, ale z racji tego, że nie doczekała się oficjalnego potwierdzenia, założono, że albo została porzucona przez NVIDIĘ, albo jej premiera jest mocno opóźniona. Wygląda jednak na to, że model ten wkrótce rzeczywiście może ujrzeć światło dzienne, a tak przynajmniej zdają się sugerować najnowsze wieści na jego temat. 

Sklep Alternate umieścił w swojej ofercie komputer stacjonarny Lenovo Legion T7 34IMZ45 wyposażony w kartę graficzną GeForce RTX 3070 Ti.

GeForce RTX 3070 Ti jednak istnieje? Karta pojawiła się w nowym przecieku

W miniony weekend niemiecki portal GameStar dostrzegł, że sklep Alternate umieścił w swojej ofercie komputer stacjonarny T7 34IMZ45 wyposażony w kartę graficzną GeForce RTX 3070 Ti. Jest to dokładnie ten sam gotowy desktop, który pięć miesięcy temu pojawił się na stronie Lenovo. Jak tylko portal skontaktował się w tej sprawie ze sklepem, ten zdjął ofertę ze swojej strony i potwierdził, że to była zwykła pomyłka. To wyjaśniałoby, czemu opis był błędny, ale z drugiej strony zastanawiające jest, czemu sprzedawca zdjął całą ofertę zamiast po prostu poprawić literówkę w nazwie GPU. To oczywiście prowadzi do spekulacji i wiele osób uważa, że sklep po prostu chce coś ukryć, po tym jak mleko się już rozlało. 

Na chwilę obecną trudno jednoznacznie przesądzać jaka jest prawda i czy NVIDIA rzeczywiście ma w najbliższych planach model GeForce RTX 3070 Ti. Skłaniamy się jednak bardziej ku opinii, że to rzeczywiście była zwykła pomyłka Alternate i Zieloni raczej w najbliższych tygodniach nie wypuszczą na rynek takiej grafiki. Szczególnie w obliczu problemów jakie producent ma obecnie z dostarczeniem odpowiedniej ilości GPU dla dotychczasowych grafik z rodziny Ampere. GameStar odezwał się bezpośrednio do NVIDII prosząc o komentarz w tej sprawie, ale producent odmówił udzielenia takowego na temat niewypuszczonych jeszcze produktów.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce RTX 3070 Ti jednak istnieje? Karta pojawiła się w nowym przecieku

 0